Trendem letošního roku je denim. Jaké kousky byste si rozhodně měli pořídit?

02.07.2020

Nejen v létě, ale také po celý letošní rok jsou v kurzu denimové kousky. Džínový materiál jako takový je přitom součástí našich šatníků již přes 150 let. Postupem času se pouze mění jeho použití, střihy jednotlivých kousků i jejich celkové provedení. Mrkněte, jaké konkrétní modely jsou nyní v módě. 

Denimové košilové šaty

Kdo by nemiloval šaty. Jsou jednoduché, vzdušné a nemusíte u nich příliš dlouho přemýšlet, s čím je zkombinovat. Stačí si je jen obléknout a můžete vyrazit. Kromě mnohých dalších jsou přitom pro letošní léto typické právě denimové košilové šaty. Díky často přítomnému pásku skvěle zvýrazní vaše křivky a budou slušet prakticky každé postavě. Letos jsou přitom trendy především džínové šaty v seprané modré, krémové či citrusové.

Mum jeans

Mum jeans se staly trendem posledních let. I když by to mohl jejich název evokovat, nejedná se o džíny pouze pro mámy. Mom jeans jsou inspirovány 80. a 90. léty minulého století, kdy byl podobný střih obrovským hitem, a přezdívalo se jim mrkváče. 

Mom jeans můžete zkombinovat s upnutým basic tričkem, topem, nebo třeba volnou halenkou. Svršky každopádně vždy zastrčte dovnitř kalhot, abyste dala vyniknout linii pasu a boků.

Denimový set

Pokud v módě ráda inspirujete a chcete být za každou cenu trendy, můžete si pro letošní rok pořídit také vkusný denimový set. Ten se obvykle skládá z denimové košile a džínů s vysokým pasem. 

Dohromady vytváří look jako z osmdesátek a pokud si jej obléknete, budte mít jistotu, že se za vámi lidé budou otáčet. Pozor si dejte jen na to, aby se barvy obou denimových kousků netloukly - ideálně by jejich odstíny a stupně seprání měly co nejvíce odpovídat.

Džíny s vysokým pasem

Klasika, která je módní již dlouho a pravděpodobně i dlouho trendy zůstane. Klasické džíny s vysokým pasem perfektně zvýrazní vaši siluetu a dají vyniknout dlouhým a štíhlým nohám. 

Skvěle se kombinují jak s elegantnějšími košilemi, tak i sexy crop topy. Pokud se chcete držet letošních trendů, můžete je zkombinovat se svrškem s volánky nebo stylovým háčkovaným topem.