TOP 6 nejdražších bot světa, které svým majitelům pořádně provětrají peněženku

18.05.2021

Až vás někdo bude zase přesvědčovat, že za boty utrácíte příliš, ukažte mu tento žebříček nejdražších bot na světě. Uvidíte, že příště už vám neřekne ani slovo. Zajímá vás, jaké jsou ty nejdražší boty světa a v čem jsou tak speciální? Představujeme vám 6 modelů, které pořádně provětrají bankovní účet svých majitelů.

Nike Air Mag 2016, $26 000

Začínáme zlehka, konkrétně na necelých 550 000 Kč. Tenisky Nike Air Mag byly vytvořeny pro milovníky kultovního filmu Zpátky do budoucnosti 2. Právě podle modelu z tohoto snímku jsou totiž navržené. Napájí je baterie a pohání dovedně skrytý motor. Tenisky tak okolí oslňují světelnými efekty a zvládají automatické šněrování tkaniček. Tyto sci-fi prvky však nejsou tím jediným, co zvyšuje tržní cenu bot. Vliv má také fakt, že se jedná o limitovanou edici. Tenisek Nike Air Mag 2016 bylo vyrobeno pouze 100 kusů.

TIP: Značka Nike má ve svém portfoliu mnoho stylových modelů. Ty vám přitom nemusí zruinovat peněženku. Podívejte se na dámské a pánské boty Nike.

Air Jordan 12 (Flu Game), $104 000

Šlapeme do pedálů a posouváme se k botám, jejichž cena sahá ke 2 200 000 Kč. Snad všechny boty vyrobené pro basketbalistu Michaela Jordana jsou proslulé, jeden pár ale vyniká. Tuto černo-červenou verzi měl Michael na nohách v průběhu finále NBA v roce 1997. Před zápasem mu nebylo dobře a stěžoval si na příznaky chřipky. Navzdory svému zdravotnímu stavu ale Chicago Bulls dokázal dovést k vítězství. Dnes Air Jordan 12 Flu Game představují jedny z nejproslulejších a nejdražších bot na světě.

TIP: Toužíte po sportovním obutí? Sice nebude mít takový příběh, povedený design ale určitě. Legendární logo Jumpmana, což je silueta smečujícího Michaela Jordana, najdete na botách i oblečení.

Stuart Weitzman Marilyn Monroe, $1 000 000

Dál tady máme něco pro obdivovatelky slavné herečky Marilyn Monroe. Tyto nádherné lodičky totiž dovedně využívají náušnic, které vlastnila sama božská Marilyn. Krystaly z těchto náušnic dnes najdete v horní části lodiček od návrháře obuvi Stuarta Weitzmana. Pár v roce 2005 obula herečka Regina Kong na slavnostní vyhlášení Oskarů. Boty tak získaly kýženou pozornost a později byly vydraženy v charitativní aukci za 1 milion dolarů (tedy zhruba 21 000 000 Kč).

TIP: Svůj obdiv k Marylin Monroe dnes můžete vyjádřit i jinak. Třeba stylovým tričkem s její fotografií.

Tom Ford Custom Jason Arasheben, $2 000 000

I když je naprostá většina těch nejdražších bot světa určená pro ženy, našli byste i jeden ultra luxusní kousek pro muže. Jedná se o pár vyrobený na míru pro zpěváka Nicka Cannona, který se v nich předvedl v roce 2014 v TV show America’s Got Talent (předloha pro Česko hledá Superstar). Proč jsou dané boty tak drahé? Byly vyrobené na zakázku, na jejich návrhu se významně podílel slavný designer šperků Jason Arasheben. Obuv se blýská na dálku, protože je ze všech stran osazená více než 14 000 broušenými bílými diamanty. S tímhle párem bot vás zkrátka nikdo nepřehlédne.

TIP: Stylové pánské mokasíny můžete nosit i za mnohem nižší cenu.

Lodičky Debbie Wingham, $15 100 000

Zlaté zipy i podrážka, prémiová kůže nalakovaná barvou z 24karátového zlata, prošívání nití z 18karátového zlata, růžové a modré diamanty – tahle obuv má pořádně kvalitní rodokmen. Lodičky na vysokém podpatku navržené britskou designérkou Debbie Wingham jsou aktuálně ceněné na 15,1 milionu dolarů (tedy zhruba 317 000 000 Kč). Boty vznikly jako narozeninový dárek pro soukromou osobu. Drahé kameny pocházejí z vzácné rodinné sbírky klienta. Výroba bot byla opravdu pečlivá a zahrnovala spoustu mravenčí práce, celý proces výroby zabral více než 100 hodin.

TIP: Také vybíráte dárek k narozeninám? Své drahé hned nemusíte nechávat vyrábět obuv na míru, potěšíte ji i klasickými lodičkami, když je vyberete s láskou.

Lodičky Passion Diamond, $23 600 000

Nejdražšími botami na světě jsou aktuálně lodičky Passion Diamond. Ty vznikly ve spolupráci společnosti Passion Jewellers s Jada Dubai a světu byly představeny v ikonickém hotelu Burj Al Arab v Dubaji. Jejich hodnota dosahuje astronomických 23,6 milionů dolarů (necelých 500 000 000 Kč). Čím jsou tak speciální? Zejména použitými materiály. Zlato, kůže, hedvábí a diamanty jsou všechno komponenty drahé samy o sobě, natož když je spojíte dohromady. Boty zdobí celkem 236 diamantů a jejich lesk je zkrátka oslňující.

TIP: Mít Passion Diamond na noze musí být sice omračující pocit, zároveň si ale představte ty obavy z krádeže nebo poškození bot. Nohy vám efektivně prodlouží i cenově mnohem dostupnější lodičky.