TOP 20 českých stylistů, kteří zvládnou zázraky. Znáte je? 

17.12.2019

Vášeň pro módu není záruka osobního stylu. Protože lidé tápou jak v garderobě pro každý den, tak té do práce, přijde vám vhod vyškolený stylista. 

Většina mužů i žen má pocit, že módě a věcem kolem ní beze zbytku rozumí. Pak si ale na pracovní pohovor vezmou špatně padnoucí polyesterové sako, nebo punčochy do bot s otevřenou špičkou. A ještě se diví, že je nikdo nebere moc vážně. 

Aby byl první (ale i trvalý) dojem z vaší osoby co nejlepší, určitě se zamyslete nad tím, zda ve svém životě nevyužijete služeb profesionálního stylisty. Ano, někteří z nich jsou slavní a drazí. (V jejich prospěch ale hovoří množství dobře oblečených celebrit.) Jiní se specializují na práci s normálními lidmi a jejich ceny nejsou nijak vysoké. Abyste se mohli zodpovědně rozhodnout, přinášíme vám seznam TOP 20 stylistů, kteří hýbou Českem. 

Jan Koukol 

Jan Koukol je mladý a velmi nadějný stylista z Prahy, který má zkušenosti s reklamním i osobním módním stylingem. Ve svém portfoliu má práci pro značky, mezi které patří H&M, Pietro Filipi nebo PROMOD. (Na pozicích vedoucího obchodu, správce oblasti zásob nebo manažera oddělení.) 

V běžném životě se s ním setkáte na speciálních akcích, jakou bylo třeba otevření nové pobočky Pietro Filipi v Metropoli Zličín. Také ho uvidíte na televizních obrazovkách oblíbeného pořadu O 10 let mladší z dílny TV Nova. 

Jan Koukol stylista z Prahy

Michaela Tutko Burešová 

Michaela Tutko Burešová je další známá tvář českého módního nebe. Na ni a její tým Personal Styling se můžete obrátit v případě, že potřebujete poradit s kompletní změnou vizáže. A to ať už jste žena, muž nebo firma. Také vás naučí o sebe pečovat, nebo vám nalíčí modelky na profesionální reklamní či produktové focení. Dveře u ní mají otevřené i nastávající nevěsty. Co se týče oblasti jejího působení, kromě Prahy za vámi ráda dorazí i do Brna, Hodonína a jejich okolí. 

Mezi Michaeliny aktuální největší úspěchy patří spolupráce na dobročinných projektech Get Lippy a akcích Farní charity Praha a Arcidiecézní charity Praha. Také pracovala na London Fashion Week 2018. 

Osmany Laffita 

Nebyl by to žádný seznam nejlepších stylistů, kdyby na něm chyběl stylista a módní návrhář Osmany Laffita. Ačkoliv se narodil v Havaně, aktuálně sídlí v našem Nižboru. Ve svém životě už stihl být redaktorem kubánského časopisu s módou, ale i šikovným učněm u nejvýznamnějších módních domů, jako je světově proslulý Kenzo, nebo Versace. 

Dnes se Osmany Laffita kromě navrhování módy zabývá i výrobou pleťové a tělové kosmetiky značky Asombroso. Také jsme ho mohli vidět jako stylistu populárního pořadu Popelka na TV Barrandov a na seznamu Who is who za zásluhy české módě. 

Osmany Laffita módní návrhář a stylista

Gabriela Koutská

Gabriela Koutská je pražská stylistka, na kterou dnes narazíme takřka na každém rohu. Nejen, že jste ji mohli vidět jako jednu z hlavních stylistek pořadu O 10 let mladší, ale také jako stylistku internetového obchodu s oblečením ZOOT. Má za sebou i práci v redakci časopisu Dolce Vita, Harper ́s Bazaar a TIME IN. Několik let byla i v týmu časopisu Glanc. 

I když se věnuje klientům z řad celebrit, sama o sobě říká, že ji nejvíc baví oblékat normálního člověka z ulice. Také se zabývá stylingem, který je zaměřený na muže.

Filip Vaněk 

Pamatujete si nedávnou návštěvu Andreje Babiše v Bílém domě? V tom případě víte, co měla na sobě jeho žena Monika. Asi vás nepřekvapí, že jí její smetanové šaty (Victoria Beckham) a elegantní růžový kabátek s kožešinou (Fendi) vybíral stylista Filip Vaněk. 

Ten se specializuje na styling vysoce postavených osobností a dalších známých celebrit. Z toho důvodu se s ním setkáte nejčastěji v Praze. Známe ho ale i jako přísného porotce a stylistu televizního pořadu Popelka z TV Barrandov. Pokud byste po troše z jeho hvězdného třpytu toužili i vy, najdete ho v luxusním módním butiku The Store, nebo v Alizé. 

Filip Vaněk módní guru

Lenka Zelenohorská

Lenka Zelenohorská je mladá stylistka z Prahy, které byla práce s módou nadělená do její genetické výbavy. Její babička totiž pracovala jako modistka jednoho z prvorepublikových pražských salonů. Sama Lenka byla jednou z prvních u nás, která našla odvahu věnovat se módě a osobnímu stylingu profesně. Díky tomu jí dnes můžeme připsat na vrub typologii stylu Kapsle 3-2-1, která vás naučí, jak se správně oblékat. 

Dnes je majitelkou Ateliéru stylu a krásy a osobní stylistkou pro ženy, muže a firmy. Také jste se s ní mohli setkat v řadě rozhovorů a článků v některých online médiích. (iDNES, Právo a jiné.) 

Lenka Zelenohorská osobní stylistka

Olga Rochowanská

Olga Rochowanská je zkušená stylistka z Prahy, ale je ochotná za vámi i cestovat. Specializuje se na styling pro muže i pro ženy, konzultace osobního stylu, konzultace šatníku, vizážistiku a na asistovaný nákup. Má ale bohaté zkušenosti i s profesionálním natáčením a focením. 

Mezi její největší úspěchy patří spolupráce s českou návrhářkou Eliškou Tomkovou, internetovým portálem Novinky, Podnikavá žena a Mladý podnikatel. 

Šárka Štursová 

Šárka Štursová je další ze zkušenějších pražských stylistek. Kromě osobního stylingu se zaměřuje na styling svateb a na tvorbu firemní image. Stejně jako mnoho jiných nabízí i online poradenství. Pokud jste nároční, oceníte roční servis osobního stylisty, nebo speciální víkendový pobyt s kompletním školením. Mezi její největší úspěch patří dlouhodobá spolupráce s časopisem Blesk pro ženy. 

Šárka Štursová zkušená pražská stylistka

Kateřina Bahnová 

Kateřina Bahnová je zatím ne příliš známá stylistka z Prahy, která se pokouší jít s dobou. Zajímá se o udržitelnou módu a v její práci se odráží i vliv moderních technologií. Sama o sobě říká, že je schopná udělat kompletní styling komukoliv, bez ohledu na příjmy, velikost těla a věk. Kromě třídění šatníku a asistovaného nákupu vám nabízí i “selfie” konzultace přímo ze zkušební kabinky. Mezi její aktuální nejvýraznější úspěch patří rozhovor pro online magazín Iconiq. 

Petra Pučálková 

Petra Pučálková je stylistka působící v Brně, která vystupuje pod pseudonymem Prostě stylově. Při své práci se orientuje jak na styling pro muže, tak na ten, který je zaměřený na ženy. Také se nebojí ponořit se do tajů vašeho šatníku a vyrazit s vámi na společný nákup. V současné době má na kontě spolupráce i se značkami, jako je třeba Mary Kay, nebo Artistry. 

Pokud zatím s návštěvou stylistky váháte, napsala pro vás 120stránkový e-book celý o módě. Ten vám může posloužit jako základní návod, jak si vybudovat svou bezchybnou osobní image. 

Petra Matějíčková 

Petra Matějíčková je brněnská stylistka, která je absolventkou Professional Styling Academy v Sydney, kde několik let žila. V současné době je zpátky u nás a učí ženy, jak se správně oblékat. 

Její prioritou je to, aby ženy věděly, co jim sluší a měly správně sestavený základ šatníku. Kromě auditu skříně si ji můžete objednat i na společný nákup, při kterém seženete přesně to, co vám padne a v čem budete dělat jen ten nejlepší možný dojem. Pohodlnost nošení samozřejmě nezůstává stranou. 

Petra Matějíčková stylistka z Brna

Klára Nekulová Vlachovská 

Pokud žijete v Brně, Břeclavi nebo jejich nejbližším okolí, můžete oslovit stylistku Kláru Nekulovou Vlachovskou. Svým klientkám nabízí kromě bezplatné úvodní konzultace i klasické schůzky, organizaci šatníku a asistovaný nákup. Pro klientky má taktéž zavedenou “selfie” poradnu, při které ji pošlete fotku přímo z kabinky. Těm opravdu náročným dává k dispozici i tým svých vlastních švadlen, které jsou schopné zhotovit jakékoliv šaty na míru. 

Martina Franková 

Martina Franková je rychle stoupající brněnská stylistka, která nabízí kompletní služby pro ženy, muže i zájemce z řad návrhářů, fotografů a firem. Kromě osobního stylingu se u ní můžete objednat i na sezení, kde se budete zabývat péčí o vlasy a pleť, na osobní nákup nebo na kompletní svatební styling včetně účesu a líčení. Podle domluvy vás přijede zkrášlit i jinam. 

Mezi její největší úspěchy patří styling na akci Vaňkovka Shopping Days 2017, styling editorialu Klubu Pánů z Ponožkovic, nebo proměny na portálu Proženy.cz. 

Martina Franková brněnská stylistka

Dana Šestáková 

Dana Šestáková je osobní stylistka s Ostravy, která vystupuje pod pseudonymem DOANA. Při své práci se zaměřuje jak na budování image mužů, tak žen. Oběma skupinám poskytuje osobní konzultace, asistenci při nákupech a online poradnu. Během setkání se ujistí, že chápete veškeré aplikované postupy. 

Hana Mária Matysová

Hana Mária Matysová je velmi zkušená a mediálně známá stylistka s působením v Ostravě. Kromě kompletních proměn pro vás dělá i úpravu před a během focení, poradenství péče o vlasy a pleť, úpravu obočí, péči o nehty a nejrůznější semináře a kurzy. 

Mezi její největší úspěchy patří spolupráce s Českou televizí a Českým rozhlasem Ostrava. 

Lenka Petříková 

Lenka Petříková působí jako stylistka ve Zlíně. V jejím portfoliu je kromě líčení a péče o pleť také barevná typologie, tvorba stylingu a proměn, asistovaný nákup a online poradenství. Pokud to bude potřeba, dá vám lekci základního i pokročilejšího líčení. 

Během času, který strávila v tomto odvětví založila vlastní butik BELLA DONNA fashion, stala se obchodní ředitelkou Mary Kay a módní redaktorkou časopisu Styl. Také se zapojila do celorepublikového projektu ŽENY PROMĚNY a do psaní módní rubriky magazínu Centro Zlín. (Ve kterém dělá i stylistku.)

Lenka Petříková stylistka ze Zlína 

Martin Ředina 

Martin Ředina je stylista ze Zlína, který se při své práci specializuje výhradně jen na muže. Těm pomáhá s orientací ve stylech Smart casual, Business casual a Casual. Jeho služby byste měli využít, pokud nesnášíte nákupy, nemáte jasnou představu o aktuální nabídce v obchodech, nebo se potřebujete připravit na nějakou důležitou událost. Mezi jeho služby patří i asistence při obměně šatníku a lekce z budováním osobního stylingu. Svým klientům nabízí i bezplatnou online poradnu. 

Jana Meinlschmidtová 

Jana Meinlschmidtová je stylistka, poradkyně a bloggerka, která působí v Praze a Plzni. Kromě osobních konzultací se stane vaším osobním módním poradcem. Během vaší spolupráce vás naučí, co vám sluší a jak všechny věci správně nosit, tak, aby v nich nejlépe vynikla vaše postava a osobnost. S tím se pojí i asistované třídění šatníku a nabídka společných nákupů. 

V pozdějších fázích spolupráce se na ni můžete obrátit i v případě, že nemáte čas zaběhnout si na nákup. 

Ludmila Hajšmanová 

Ludmila Hajšmanová pracuje v Plzni, ale své zkušenosti s módou čerpala hlavně v Itálii a Francii. Svým klientům poskytuje osobní i online konzultace, třídění šatníku, barevnou typologii, osobní i business styling, korporátní styling, svatební styling a také styling při tvorbě profesionálních fotek a videí. Objednat se u ní můžete i na online kurz líčení. 

V případě, že stále nevíte, zda se vám tato investice vyplatí pro vás připravila e-book ke stažení zdarma, ve kterém najdete několik inspirativních tipů pro správné sestavení vašeho šatníku. 

Ludmila Hajšmanová stylistka z Plzně

Šárka Pěnkavová 

Šárka Pěnkavová je stylistka, která působí v Olomouci a zabývá se jak stylingem pro muže, tak tím, který je zaměřený na ženy. Také vám mile ráda zkontroluje šatník, nebo vás provede obchody během společného nákupu. Jako jedna z mála vám dokáže poradit i s nákupem dárků pro vaši rodinu a přátele.