TOP 13 nejdražších kabelek světa. Inspirujte se a pořiďte si podobné

06.10.2021

Žádný outfit není kompletní bez kabelky. Souhlasíte? Pokochejte se pohledem na TOP 13 nejdražších kabelek světa. A protože ne každý má na účtu přebytečné miliony, přidali jsme i tipy na cenově mnohem dostupnější kousky, které vypadají podobně a nakoupíte je za zlomek ceny.

 

13. Chanel Pearl Lego Clutch, $15 500

Pinterest

Začneme třináctou nejdražší kabelkou na světě a postupně se dostaneme až na vrchol. Hranatá Chanel kabelka má jeden z nejzajímavějších designů, které jsme kdy viděli. Je vyrobena z černého plexiskla a perleťových ozdob. Samozřejmě nechybí ani výrazné logo CC, které je hrdě umístěné na přední straně. Kabelku zdobí dlouhý perleťový popruh, který umožňuje nošení tašky přes rameno. Vnitřek je kožený s kapsou na zip, tak aby byl tento kousek nejen zajímavý, ale také maximálně praktický.

12. Chanel Double Flap Alligator, $18 000

Pinterest

A máme tu další kabelku z módního domu Chanel, tentokrát v provedení Jumbo Double Flap. Tato zelená taška vyrobená z kůže aligátora není náhodou považována za ideální investiční kabelku – její cena totiž neustále roste a zájem o ni neklesá. Verzi Double Flap velmi snadno poznáte díky vnitřní klopě a mnoha drobným kapsičkám. V nabídce je velké množství zajímavých barev, máte-li tedy k dispozici zhruba 400 000 korun, můžete si dopřát tuto lákavou krásku.

11. Kusama Pumpkin Minaudiere, $133 400

Pinterest

Těchto krásných kabelek Minaudiere ve tvaru dýně bylo vyrobeno pouhých 5 kusů, což se odráží také na ceně. Zhotovené jsou ze směsi drahých kovů a černé pryskyřice, každý kousek pak hezky zakončuje zlatý řetízek. Autorkou je slavná japonská umělkyně Yayoi Kusama, která na kabelkách spolupracovala s módní značkou Louis Vuitton. Yayoi při své tvorbě použivá pro ni typické kruhy a puntíky.

10. Hermès Exceptional Collection Shiny Rouge H Porosus Crocodile 30 cm Birkin, $203 105

Pinterest

Kousku se složitým názvem patří 10. místo v žebříčku nejdražších kabelek. Taška z kvalitní krokodýlí kůže zaujme všechny milovníky klasické módy. Tvar je nadčasový a nesmrtelné jsou i ozdobné prvky: bílé zlato a diamanty. Měli byste na tuto kabelku zálusk? V roce 2011 ji v aukci vydražil neznámý sběratel za víc než 200 tisíc dolarů. Vy ji snadno můžete napodobit cenově dostupnějšími kusy.

9. Fuchsia Diamond-Studded Hermès Birkin, $222 000

Pinterest

Jak už z názvu odhadnete, mezi nejdražší kabelky na světě se propracoval i jeden kousek ve výrazné fuchsiové. Zářivou barvu krásně doplňují blyštivé diamanty. Birkinka Fuchsia Diamond-Studded Hermès má elegantní tvar, představuje tak ideální doplněk na business schůzku. Nebo sraz milionářů.

8. Chanel Diamond Forever, $261 000

Pinterest

Souhlasíte s Marylin Monroe, která prohlásila, že diamanty jsou nejlepším přítelem ženy? Pak si zamilujete Chanel Diamond Forever. Tuto bílou kabelku z jemné krokodýlí kůže zdobí celkem 334 třpytivých diamantů. Taška je dodávána společně s ramenními popruhy z bílého zlata. A když už jsme zmínili božskou Marilyn, její oblíbené lodičky patří mezi nejdražší boty na světě.

7. Niloticus Crocodile Himalaya, $379 000

Pinterest

Představujeme vám Niloticus Crocodile Himalaya, kabelku v Evropě vydraženou za dosud nejvyšší cenu. V čem je unikátní? Vyrobená je z kůže krokodýla nilského, která prošla speciální úpravou. Design tohoto modelu díky tomu evokuje Himaláje. Hnědá barva představuje hory samotné, bílá pak vrcholky pokryté sněhem a oblaka. Kabelka Niloticus Crocodile Himalaya se vám líbí? Připravte si více než 8 000 000 korun. Nebo se podívejte na následující kousky, které jí jsou podobné.

6. Lana Marks' Cleopatra Clutch, $400 000

Pinterest

Jestli sledujete předávání Oscarů, pak už jste kabelku Lana Marks' Cleopatra Clutch dost možná spatřili – a to v rukách slavných hvězd. Za pozornost stojí nejen fascinující vzhled tašky, ale rovněž její výroba. Každý rok jde totiž do prodeje jeden jediný kus. Jeho vzhled se vždy lehce mění. Nejdražší kousek aktuálně vlastní čínská zpěvačka Li Bingbing, jejíž jméno je na kabelce vyvedené růžovými diamanty.

5. Hermès Chaine'd Ancre, $1 400 000

Pinterest

Potrpíte si na netradiční kousky, které nemá každý? Jedna z nejdražších kabelek Hermès Chaine'd Ancre poutá pozornost nejen cenou. Tvoří ji propletená směsice řetězů, několik jich visí dolů ze spodní části kabelky. Použitý materiál samozřejmě není nic běžně dostupného. Model je vyrobený z prvotřídního bílého zlata a diamantů. Kabelka vznikla ve spolupráci s klenotníkem Pierrem Hardym a dnes platí za sběratelský kousek. Na světě ji totiž najdete pouze ve 3 vyhotoveních.

4. Hermès Birkin Bag by Ginza Tanaka, $1 400 000

Pinterest

Přehlídka Hermès kabelek pokračuje. Limitovaná birkinka Hermès od japonské designérky Ginzy Tanaka je vyrobená z platiny a posetá více než 2 000 diamanty. Ke kabelce patří také diamantový popruh, který lze jednoduše odepnout a nosit jako náhrdelník či náramek. Tato kabelka přes rameno je tak skutečně multifunkčním módním doplňkem.

3. Hermès Kelly Rose Gold, $2 000 000

Pinterest

Kabelka Hermès Kelly Rose Gold je dokonalým příkladem nadčasové elegance, která jen tak nevyjde z módy. Na designu tohoto exkluzivního modelu spolupracoval návrhář šperků a obuvi Pierre Hardy. A výsledek? Oslňující. Kabelka je stvořená z masivního růžového zlata posetého 1 160 diamanty. Na světě se s ní může pyšnit jen 12 nositelek, víc kusů vyrobeno nebylo.

2. Mouawad 1001 Nights Diamond, $3 800 000

Pinterest

Více než 82 milionů korun – tak tolik byste si museli připravit, pokud byste si chtěli pořídit druhou nejdražší kabelku světa. Po přečtení ceny jste zalapali po dechu? Daná částka má opodstatnění. Kabelka je ručně vyrobená. Pracovali na ní mistři svého oboru a její vytvoření jim zabralo 8 800 hodin. A materiál? Prvotřídní 18karátové zlato a k němu 105 žlutých, 56 růžových a 4 356 bezbarvých diamantů. U této kabelky je opravdu možné říct, že z jejího lesku až oči přecházejí.

1. Boarini Milanesi's Parva Mea, $7 000 000

Pinterest

A máme tu nejdražší kabelku na světě – Boarini Milanesi's Parva Mea. Její design byl inspirován mořem. Vyrobená je z pololesklé krokodýlí kůže. Zdobí ji 10 motýlů z bílého zlata, diamantů, safírů a turmalínů Paraiba. Že jste o posledních jmenovaných dosud neslyšeli? Jedná se o nejvzácnější drahokamy světa. Tento exkluzivní kousek není jen pěkný na pohled, ale stojí za ním i hezká myšlenka. Má upozornit na potřebu chránit oceány, které jsou ohroženy biologicky nerozložitelnými plasty.