Tašky a doplňky z pratelného papíru. To je značka UASHMAMA

31.03.2021

Udržitelná móda je čím dál skloňovanějším slovním spojením. Své o tom ví i zakladatel značky UASHMAMA, který se rozhodl vydat netradiční cestou – vyrábí totiž stylové tašky a doplňky z pratelného papíru.

Značka pochází z Toskánska

Příběh značky UASHMAMA vznikl v italském Toskánsku. Její zakladatel Marco Marconi se po celý život pohyboval v oblasti designu a výroby vyhlášené italské obuvi. Protože si byl moc dobře vědom toho, jaký úspěch má spojení moderních technologií s poctivou ruční výrobou, vytvořil i svůj vlastní unikátní materiál - pratelný papír. 

Díky tomuto materiálu následně vznikly úplně první výrobky, které si zákazníci velmi brzy zamilovali. Nejprve tyto kousky prodávala Marcova manželka v malém obchůdku, postupem času se však vše rozrostlo. V současné době má značka UASHMAMA zastoupení prakticky po celém světě.

Proč zrovna pratelný papír?

Jedná se o kvalitní a především udržitelný materiál, který se navíc pyšní zajímavým a neotřelým designem. Pro jeho výrobu se používá celulóza z odpadového dřeva, díky čemuž nedochází k žádnému dalšímu zbytečnému kácení stromů. Materiál je zároveň recyklovatelný.

Na první pohled vypadá jako kůže. Když se jej však dotknete, oceníte jeho jemnost a poddajnost. Výhodou je také jeho pevnost a zároveň lehkost.

Ruční výroba, která vás nadchne

Jednotlivé výrobky UASHMAMA vznikají v italské ruční dílně, díky čemuž je každý z nich opravdovým originálem. V současné době najdete v kolekci například stylové batohy, kabelky, cestovní tašky i doplňky do interiéru.