Tabulka velikostí Lidl.cz: Vyberte sedící kousek snadno a s jistotou

16.08.2022

Oděvy Lidl lákají na moderní střihy i nízké ceny. Od nákupu vás odrazuje jen obava, že neodhadnete správnou velikost oblečení nebo bot? Poradíme vám, jak sedí velikosti z Lidlu i kde najdete velikostní tabulku, kterou se řídit.

O společnosti Lidl

Značku Lidl asi netřeba příliš představovat. Historie této německé společnosti se začala psát již ve 30. letech 20. století. První prodejna byla otevřena v roce 1973 a během několika málo let k ní přibylo na 450 dalších. Od roku 2003 v Lidlu nakoupíte také v Česku. Široká nabídka, příznivé ceny i dobrá dostupnost prodejen ve všech koutech ČR – to je výčet jen několika důvodů, proč Lidl patří k nejoblíbenějším řetězcům u nás. 

Sortiment obchodu nezahrnuje pouze potraviny, pořídíte zde také oblečení, obuv, hračky nebo třeba doplňky do domácnosti. Nakupovat navíc nemusíte pouze v kamenných prodejnách, ale také na e-shopu Lidl. Nevíte, jakou velikost oblečení v Lidlu vybrat? Víme, jak to zjistit.

Tabulka velikostí Lidl-shop.cz

Při nákupu oblečení jste zvyklí na klasické velikostní tabulky, v nichž si podle rozměrů vyhledáte tu správnou velikost? Lidl tabulku velikostí nemá. Nahradil ji moderní kalkulátor velikostí, který funguje na jedničku. Jde o moderního pomocníka, který je zároveň dostatečně jednoduchý tak, aby ho mohly používat všechny generace. Náhrada velikostních tabulek Lidl je to tak přímo skvostná.

Kalkulátor velikostí Lidl

Lidl kalkulátor velikostí (size calculator) najdete online na webových stránkách Lidl. Jde o přehlednou verzi klasické tabulky, která vás provede výběrem správné velikosti. Je kompletně v češtině, všechna políčka jsou srozumitelná. Co všechno budete do kalkulátoru velikosti Lidl zadávat?

  1. Jako první vyberete, zda potřebujete zjistit správnou velikost oblečení pro ženu, muže, dívku, chlapce či miminko.
  2. Ve vedlejším řádku zvolíte kategorii, například spodní prádlo: podprsenka či obuv.
  3. Podle prvních dvou voleb se vám nastaví další část kalkulátoru. U obuvi tak budete zadávat velikost chodidla, u triček zase výšku + obvod hrudníku, pasu a boků. Po straně navíc uvidíte ilustrační postavu, která vám napoví, kde máte daný rozměr přesně změřit.
  4. Jakmile máte zadané všechny požadované informace, stačí už jen kliknout na Vypočítat.
Lidl kalkulátor velikostí
zdroj: Lidl.cz

Jak sedí velikosti z Lidlu?

Když se budete řídit kalkulátorem, velikosti v Lidlu sedí. Mají zde klasické číslování jako v obchodech s oblečením: S, M, L atd., případně 36, 38, 40 atd. Když si budete vyhledávat diskuze, zjistíte, že podle některých je oblečení relativně široké a dlouhé. Většinou to ale tvrdí lidé menšího vzrůstu. Do kalkulátoru velikostí Lidl zadáváte i výšku, díky tomu máte jistotu, že se s oblečením trefíte.