Světlé džíny jsou zpět: s čím je kombinovat v jarních dnech?

09.04.2021

Jaro už je v plném proudu a spolu s ním se vrací také světlé džíny. Ty jsou nesmrtelné a k tomuto ročnímu období už zkrátka patří. Jaký odstín světlých džín volit a jakými kousky je doplnit, abyste se stala hvězdou letošního jara?

Světlé džíny mají obrovskou škálu odstínů, ze které si jistě vyberete podle svých představ. Zvolit můžete zářivě bílou, slonovinovou či jemně béžovou barvu. O něco podstatnější je však střih kalhot. Bootcut nebo zvonáče dokážou opticky vyvážit a prodloužit úplně každou postavu, dáváte-li přednost nedbalé eleganci, vsaďte na moderní boyfriend střih. Skinny džíny jsou sice pohodlné a stále velmi oblíbené, postavu ale často až problematicky obepínají. Bílá je navíc pravý opak černé, přidává totiž pár kilo navíc.  A tomu se většina z nás snaží vyhnout.

 Co se týče délky, za nás jasně vítězí zlatý střed – ani moc dlouhé, ani moc krátké, zkrátka kousek nad kotníky. Díky tomu budete moct k světlým džínám zvolit jak mokasíny, tak třeba i baleríny nebo lodičky, a vždy budete vypadat skvěle.

Pokud sáhnete například po již zmíněných čistě bílých džínách, můžete je zkombinovat s barevnějším topem a víc si s celým outfitem pohrát. Letos frčí například pruhovaná trička v námořnickém stylu.

Většina žen však letos dává přednost džínám ve slonovinovému odstínu. Ty můžete zkombinovat s čistě černou košilí, nebo zvolit trend „tón v tónu“, kdy použijete různé odstíny jedné barvy, které sladíte do jednoho outfitu. Vyvarujte se však používání jednoho materiálu u všech kousků vašeho oblečení, sáhněte raději po rozdílných materiálech, jako je koženka, krajka, bavlna a džínovina. Celý outfit pak můžete okořenit zajímavým doplňkem.