Správný čas na nový sportovní outfit

27.02.2017
Jaro se začne brzy probouzet ze zimního spánku. Probuďte se společně s ním a předejděte jarním únavám a změnám nálad pohybem. Pokud se nemůžete ke cvičení přinutit a každý den máte stovky výmluv, proč radši ležet doma na gauči, máme pro vás jednoduchý tip... kupte si nový sportovní outfit ;) Alespoň jednou se v něm budete chtít předvést ostatním až nakonec zjistíte, že cvičení není vůbec tak špatné, jak se vám původně zdálo.

Při pohybu je nejdůležitější pohodlí

a to si zajistíte kvalitní sportovní podprsenkou. Poskytne vám maximální oporu a zamezí bolesti zad mnohem lépe než klasické podprsenky na běžné nošení. Navíc si nebudute muset vztekle potahovat spadlá ramínka! :)

Když se necítíte

na cvičení pouze ve sportovní podprsence, přehoďte přes sebe tílko nebo tričko. Typ topu volte hlavně podle sportu, který se chystáte provozovat a podle počasí. Obecně jsou vhodnější trička bez rukávů a tílka uplejšího střihu. Drží pěkně na těle a nevyhrnují se.

Při výběru kalhot

mějte opět na paměti druh sportu, na který se chystáte. Pro aktivity s vyšší fyzickou námahou jsou lepší kalhoty obeplé. Takže při sportech, kde hojně používáte nohy vybírejte uplé a kratší kousky, aby neplandaly tam, kde nemají a tak vám nepřekážely. Pro cvičení, které nezahrnují kardio ani rychlý pohyb, jako např. joga, můžete volit kalhoty volnějšího střihu.

Mějte z cvičení radost

a pohyb si zamilujte! K tomu vám hodně pomůže správná obuv. Do kvalitních bot se opravdu investovat vyplatí. Navíc na trhu je v nabídce nespočet sportovních tenisek, které využijete i na běžné nošení. Nemusíte se tedy bát, že si koupíte předražené boty, ve kterých se dvakrát proběhnete a pak je pověsíte tzv. na hřebík. Jeden pár nesprávně zvolené sportovní obuvi vám ze cvičení může udělat noční můru. Naopak dobře zvolená obuv vám zajistí odpružení a podporu, zmírní nárazy při dopadech a získáte i větší stabilitu.