Šperky, které může nosit každý muž

17.01.2017

Šperky zdobily muže už od pradávna. Nosili je například egypští faraoni i mafiáni na Sicílii. Dokazovaly sílu i moc. Čím mohutnější zlaté řetězy byly, tím byl jejich nositel mocnější. Dnes už toto pravidlo neplatí, zdobení ve stylu Xerxése je dávno passé a váš outfit by spíše shodilo dolů. Pokud se naopak šperkům vyhýbáte, protože to je přece holčičí záležitost, zkuste jim dát šanci. Stačí najít balanc mezi těmito dvěma extrémy a konečný výsledek může být nad vaše očekávání. Podívejte se na šperky, které může nosit každý muž... takže ano, i Vy.

Hodinky

Hodinky patří u mužů k nejvíce nošeným šperkům. Jsou v pánské módě akceptovány, jejich nošení bereme jako normální přirozenou věc (přitom se jedná v podstatě o náramek :)). Pokud nejste připraveni na náramky v pravém slova smyslu a jiné pánské ozdoby, do hodinek určitě jděte! Výběru věnujte dostatek pozornosti, sledujte kvalitu provedení a pokud nehodláte každý rok investovat do nových, dejte určitě přednost jejich klasickému vzhledu. U kvalitních kousků sice sáhnete hlouběji do kapsy, ale věřte, vyplatí se to.

Náramky

Spolu s hodinkami tvoří náramky základ pánských doplňků. Můžete jich mít hned několik nebo stačí jeden oblíbený, ke kterému se třeba váže vaše oblíbená příhoda. Náramek dotvoří vaši image a doladí váš outfit, takže budete působit jako někdo se smyslem pro styl. Náramky jsou skvěle univerzální, hodí se k džínům, tričku a teniskám i k formálnímu oblečení. Odlište se od ostatních a pořiďte si jeden.

Manžetové knoflíčky

Pokud se chystáte na společenskou akci, která vyžaduje Black tie dress code, manžetové knoflíčky jsou rozhodně na místě. Nebojte se, nejsou pouze výsadou ředitelů nadnárodních společností. Každá košile s nimi získá mnohem slavnostnější nádech.

Řetízky

Řetězy byly v 90. letech výsadou rapperů a drogových dealerů, těmto dobám naštěstí odzvonilo a nyní si můžete luxus v podobě řetízku dopřávat i vy. Ale pozor, při jeho nákupu se řiďte těmito dvěma pravidly: 1. V devadesátkách se nosily řetězy, ale dnes jsou to jen řetízky. Takže pokud nechcete vypadat jako vyhazovač nočního klubu, dbejte na to, aby byl co nejjemnější a hodil se tak k většině vašich outfitů. V případě nutnosti není problém ho schovat pod košilí. 2. Věnujte pozornost použitému materiálu. Vybírejte mezi zlatem, stříbrem či chirurgickou ocelí. Jejich imitace po týdnu nošení v lepším případě zčernají, v horším se k tomu přidá ještě vyrážka na vašem krku.

Náramky

Spolu s hodinkami tvoří náramky základ pánských doplňků. Můžete jich mít hned několik nebo stačí jeden oblíbený, ke kterému máte