Skinny džínám odzvonilo. V kurzu jsou teď retro střihy

02.03.2021

V posledních letech byly upnuté skinny džíny opravdovým hitem, ten, kdo je neměl, jako by nebyl. Díky elastickému materiálu totiž krásně lemují ženské křivky, nyní už ale nejsou tak oblíbené jako dřív. Jak je to možné?

Skinny džíny mají lidé v oblibě především díky jejich materiálu. Jemná džínovina kombinovaná s elastanem tvoří harmonickou dvojici, která je na těle velice příjemná. Nyní se však začala světem šířit myšlenka, že elastický materiál, který v džínách je, škodí životnímu prostředí. Na tento fakt upozorňují i známí světoví influenceři na svých sociálních sítích. Lidé na jejich rady dávají a se svými skinny džínami se loučí.

S jakými džínami teď uděláte největší parádu?

Boyfriend džíny

O boyfriend džínách jste už určitě někdy slyšeli. Jsou volnější, mají rovný střih, snížený sed a skvěle zamaskují větší stehna. Obvykle se nosí ohrnuté nad kotníky. Jak už název napovídá, vypadají tak trochu jako džíny vašeho přítele. Působí ležérně a vkusně, navíc se dají skvěle kombinovat například s klasickou mikinou přes hlavu, nebo se slušivým topem.

„Pytlové“ džíny

Volné džíny neboli wide leg jsou snad úplným opakem skinny džínů. Ale i tak dokážou udělat velkou parádu a jsou den ode dne oblíbenější. Většinou jsou pytlové džíny dělané s vysokým pasem, krásně tak lemují celou postavu. Od pasu dolů jsou volné, u kotníků bývají zase trochu upnutější. Vypadají senzačně jak se sportovní obuví, tak i s podpatky.

Zvonáče

Kdo by neznal staré dobré zvonáče. Pokud byste si bootcuty náhodou nemohli vybavit, postačí, když se podíváte na nějakou starší fotku vaší maminky. Zjednodušeně řečeno jde o džíny, které se od kolen dolů mírně rozšiřují a vytvářejí tak efekt zvonu. I tento retro styl se vrací, nebojte se proto po nich sáhnout.