Sex ve městě se vrací: jaká postava bude chybět a na jaké outfity se těšit?

15.01.2021

Všechny ženy, které milují módu, pěkné muže, a nakonec i nějaký ten sex, mohou jásat. Na obrazovky se totiž vrací jeden z nejsledovanějších seriálů (nejen devadesátých let) – Sex ve městě! Ten za ta léta výrazně ovlivnil pohled na ženskou sexualitu i sílu přátelství mnohých z nás. Skvělou zprávou je, že natáčet se začne již na jaře.

Na původních šest řad a dva filmy nyní naváže volné pokračování s názvem And Just Like That… (Prostě jen tak… ), které bude mít deset epizod. To zastihne hlavní protagonistky o téměř dvacet let později, tedy v době, kdy jim bude čerstvých padesát let. Ale nebojte! I nadále bude tato slavná skvadra řešit problémy týkající se lásky, přátelství a módy, se kterými se v běžném životě setkává téměř každá žena.

Na koho se můžete těšit?

Z hlavních postav se vrátí spisovatelka a nenapravitelná romantička Carrie Bradshaw (Sarah Jessica Parker), naivní a stále trochu nervózní Charlotte York (Kristin Davis) a úspěšná právnička Miranda Hobbes (Cynthia Nixon). Jediná pochybnost se v tuto chvíli týká postavy Samanthy, kterou hraje Kim Cattrall. Před časem se totiž herečka nechala slyšet, že pro ni je Sex ve městě nyní již navždy „uzavřenou kapitolou“. Některé zdroje dokonce uvádí, že by ji mohla nahradit americká herečka a modelka Sharon Stone.

A jaká bude móda tentokrát?

Nikdo zatím s jistotou nemůže říct, zda se k natáčení připojí i Patricia Field – známá stylistka a návrhářka kostýmů, která po celou dobu oblékala herce Sexu ve městě a to jak v seriálu, tak i potom později ve filmu. Na svém kontě má tedy tisíce kostýmů. Což ale není vše, Patricia se proslavila také znamenitými kostýmy ve filmu Ďábel nosí Pradu či v seriálu Emily v Paříži.

Zapomenout bychom ale neměli ani na legendární britskou návrhářku Vivienne Westwood, která pro film navrhla 81 modelů, a to včetně dechberoucích svatebních šatů hlavní hrdinky Carrie Bradshaw.

Možná i vám připadaly na tehdejší dobu některé modely, do kterých byla slavná čtyřka oblékána, poněkud divoké, a mnohdy dokonce vyloženě kontroverzní. To však nic nemění na tom, že řada z těchto odvážných outfitů se dodnes nosí. Stačí se podívat na přehlídková mola z fashion weeků a na kombinace pro běžného člověka často neslučitelných kousků, na kterých staví své kolekce nejznámější fashion značky, jako jsou například Gucci, Balenciaga či Off-White. Můžeme tedy jen doufat, že se následující série ponese, co se týče módy, ve stejně neotřelém stylu. Pojďme si nyní některé z těchto působivých modelů připomenout.

zdroj fotek: instagram.com/sex_and_the_city_official