Sandály jsou ideální obuví na léto. Poradíme vám, jak vybrat ty pravé

17.06.2019

Jaká obuv je přímo stvořená pro horké letní dny? Přeci sandály! Vzhledem k velkému množství různých variant je navíc možné nosit je téměř ke každému outfitu. Uvažujete nad nákupem nových sandálů i vy? Pak se podívejte na naše tipy, jak vybrat ty pravé!
Trh v současnosti nabízí celou řadu sandálů v různých provedeních. Můžete tak zvolit například boty na platformě či podpatku, nebo také sportovní variantu této obuvi.

Co byste si před nákupem sandálů měli ujasnit?

  • Jakým způsobem budete sandály využívat? Budete je nosit do práce, vezmete je s sebou na dovolenou k moři, nebo v nich chcete absolvovat horské výšlapy?
  • Upřednostňujete pohodlí, či design?
  • Plánujete je nosit více sezón? Pokud ano, doporučujeme zvolit nadčasový design.

A pokud již máte své vytipované favority, nezapomeňte ještě zvážit následující:

  • Budou vám boty ladit k šatníku (respektive, alespoň k jeho části)?
  • Sedí vám opravdu dobře na noze?
  • Cítíte se v nich pohodlně?

Zodpovězení výše uvedených otázek by vás mělo při nákupu sandálů nasměrovat. Pojďme si nyní nejčastější varianty této obuvi blíže představit.

Sandály na podpatku – elegantní varianta

Pokud je pro vás primární elegance, zvolte dámské sandály na podpatku. Jeho výška je samozřejmě na vašem zvážení – pokud plánujete v dané obuvi chodit delší vzdálenosti, či se na vyšších podpatcích necítíte příliš jistě, držte se při zemi a zvolte nižší podpatek. Ty z nás, které touží opravdu zazářit, pak mohou zvolit podpatek vyšší.
I sandály na podpatku navíc mohou nabízet dostatek pohodlí – výrazně například pomůže, pokud zvolíte širší podpatek. Ten vám navíc dodá při chůzi větší stabilitu. Vyplatí se také volit sandály z přírodních materiálů, pomohou také širší pásky.

Sandály na klínku

Dobrým kompromisem mezi elegancí a pohodlím jsou sandály na klínku. Nabízejí zpravidla více pohodlí, než sandály na podpatku, zároveň vám však také opticky prodlouží nohy a při nošení vypadají velmi elegantně.

A co platforma?

Další možnost představují sandály na platformě. Nejenom díky tomu, že je platforma plochá (či je podpatek jen minimální), se jedná zpravidla o velmi pohodlnou obuv. Zvláště pak při větší tloušťce platformy. K většímu pohodlí pomůže také měkké polstrování stélky.
Je třeba také zmínit, že tento typ sandálů je možné poměrně dobře kombinovat s různými outfity.

Sportovní sandály

Samostatnou kategorii pak tvoří sandály sportovní. Nejsou primárně určeny do města, při sportovních výkonech jsou však nepostradatelné. Nutno zmínit, že vaše nohy se v nich budou cítit jako v bavlnce. Vše povýšíte na ještě vyšší úroveň, pokud zvolíte sandály zdravotní.

Tak už víte, jaký typ sandálů obohatí letos váš šatník?