28.11.2017
Pokud jste si minulý rok zamilovaly samet, mám pro vás dobrou zprávu, samet zůstává i nadále jedním z hlavních trendů pro tuto sezónu. A i když se to nezdá, ten stejný sametový komplet, který máte nachystaný večer do divadla, si beze všeho můžete obléknout i přes den. Protože hranice mezi denním a večerním nošení se za poslední roky velmi zúžila a zda máte namířeno do města nebo na večerní událost se pozná podle doplňků. Navíc, samet je velice příjemný materiál a v zimě krásně zahřeje, tak se pojďte inspirovat, jak ho můžete letos obléknout.

Sametový oblek

Jestli se chystáte na večerní událost, která vyžaduje určitý dress code, ale říkáte si, že šaty nosíte pořád a chtělo by to nějakou změnu, zkuste sako a kalhoty v sametovém provedení nebo jen sametový overal! Samet je pro tyto události jako stvořený, už jen díky tomu, jak luxusně tato látka působí. A když už zkoušíte něco nového, opřete se do toho se vším všudy a nechte pro tentokrát černou klasiku ležet. Místo toho zvolte smaragdově zelenou nebo vínovou – bordó kombinaci. Tyto barvy v sametovém provedení, jsou totiž momentálně nejvíce trendy, tak by byla škoda, toho nevyužít.

A pokud si říkáte, že na gala večer nechodíte každý den, tak přeci nemá smysl si něco takového pořizovat jen na jeden večer, musím vás ihned zastavit. Jak už jsem říkala, hranice mezi denním a večerním nošení sametu je velice tenká. Proto to stejné sako i kalhoty, můžete bez problému obléci i přes den do města, jen s tím rozdílem, že podpatky vyměníte za tenisky. Snadné, no ne?

Sametové šaty

Pokud ale šatům stále fandíte, proč si nepořídit do sbírky i nějaké sametové? A ještě vás k tomu krásně zahřejí.

Stačí jen sametové doplňky

A pokud je na vás sametový oblek příliš a šatům také nefandíte, zkuste svůj šatník oživit alespoň nějakým sametovým doplňkem. Skvěle vám postačí jen kabelka nebo kotníkové boty na podpatku, které se budou momentálně velice hodit. A pokud nefandíte ani podpatkům, rozhodně najdete i sametové tenisky. Takže žádné výmluvy :-)
Pokud jste si minulý rok zamilovali velkolepý návrat sametu, můžete se radovat i letos, protože samet zůstává ve hře.  A protože se propojila hranice mezi denním a večerním nošením, samet si můžete vesele nosit jak přes den, tak ho bez problému můžete obléknout i pro večerní událost. Jen přidat ty správné doplňky a hned se pozná, zda míříte na galavečer, nebo jen do práce. 
Jak už jsem říkala, pokud se chystáte na nějakou večerní akci, kde se vyžaduje určitý dress code a vy se zrovna do šatů necítíte, zkuste si obléknout sametové sako a kalhoty. Protože samet působí velmi luxusním dojmem, je pro takové akce jako stvořený. A zkuste udělat výjimku a nechte černou klasiku ležet a sáhněte po smaragdově zelené, nebo červené bordó. Přesně tyto barvy totiž dotvoří celkový dojem luxusu a i nikdo nepozná, že jde pouze o nikdo nepozná, zda je tento komplet kupovaný třeba jen v 

A pokud si říkáte, že gala večery nenavštěvujete každý den, takže pro vás nemá význam, si něco takového pořizovat jen kvůli jednomu večeru, nemáte pravdu. Tato hranice mezi denním a večerním nošení je opravdu tenká, proto stačí vyměnit podpatky za tenisky a můžete vyrazit do města! 

Šaty

Doplňky