SAKO na každou příležitost

24.08.2017

Je pondělí ráno, stejně, jako většina žen a stejně jako téměř každý jiný den :D, stojím před skříní dokořán a přemýšlím, co na sebe!? Jak se obléct do kanceláře, kde musíte především vhodně reprezentovat a pak, přímo z práce, zvládnout kávu s kamarádkou, kdy „naškrobené sako"  je asi to poslední, v čem byste v umělecké kavárně zapadly...

Většina z nás si v souvislosti se sakem vybaví uhlazené outfity hodné ředitelky společnosti a představa, vyrazit v něčem podobném na denní nošení, se tak zdá téměř nereálná... Jenomže... stejně jako u všech ostatních kousků v našem šatníku, tak i u saka platí, že vhodné zkombinování dokáže zázraky a tak mi věřte, že pokud vám doteď sako jen leželo ve skříni a čekalo na svoji příležitost, teď je ta správná chvíle jej konečně pořádně provětrat! :))

 

Není žádným tajemstvím, že i když je sako většinou považováno za formální kousek, nemělo by chybět v šatníku žádné z nás. Protože, ač se to na první pohled nemusí zdát, je neskutečně variabilní, dodá eleganci i roztrhaným džínám a basic tričku... a také je, hlavně teď, když nám ještě řádí sluníčko, beze sporu praktičtější a pohodlnější než například mé, tolik oblíbené, kožené bundy!

Správně padnoucí sako je investicí, které jen tak nezalitujete a pokud ho tak zařadíte do svého šatníku a naučíte se jej správně kombinovat, věřte mi, že naše legendární „nemám co na sebe"  se vám bude vyhýbat obloukem :). Klíčem k úspěšnému nošení saka na jakékoliv příležitosti a především vlastně tehdy, když onu speciální příležitost postrádáme :D, je jen kombinace barev, materiálů a zas a znova také doplňky, které jsou často právě tím, co u outfitu nakonec udává směr.

Kombinovatelnost saka je opravdu nekonečná a záleží jen na vás, zda-li z něj uděláte klíčový kousek outfitu, nebo jím outfit naopak jen doplníte.