Pyžamový oblek, díky kterému váš šéf nepozná, že jste stále v posteli

25.05.2021

Už je to více než rok, co nás všechny zasáhla koronavirová krize. Během této doby byla většina zaměstnanců nucena přejít na karanténní home office, který má samozřejmě své výhody i nevýhody. Jednou z těchto výhod je nesporné pohodlí. V domácím prostředí zkrátka můžete nosit, co chcete. Ať už to jsou tepláky, pyžamo nebo vytahané tričko. Ovšem jen do okamžiku, než vám zavolá váš šéf.

Nahoře byznys, dole pohodlí

Většina společností zavedla pro lepší komunikaci se svými zaměstnanci videokonference, při kterých byste si měli dát na svém zevnějšku záležet stejně jako, když míříte do práce. Ať už pracujete na nižší pozici nebo na vyšším manažerském postu, tepláky a pyžamo před kameru zkrátka nepatří! Se zajímavým řešením proto přišel japonský návrhář Taichi Ito. Vytvořil totiž pyžamový oblek, který v sobě kombinuje právě pyžamo a formální oblek. Na nápad ho přivedlo pozorování pracovních online jednání jeho ženy.

Komfort skloubený s efektivností

„Každý den se moje manželka převlékala na pracovní jednání z pyžama do nepohodlného pracovního oblečení. Řekl jsem si, že to není ta nejlepší cesta, jak si práci z domova užít,“ pronesl Ito. Na designu tohoto pyžamového obleku spolu s ním pracoval i designér Akihiko Kimura ze společnosti Lokitho. Oba zmiňují, že návrh tohoto hybridu byl původně pouhý vtip. Stačilo ovšem jen několik dní a nápad získal mezinárodní pozornost. Teď se tento pyžamový oblek prodává za 9 900 jenů, což je v přepočtu kolem 77 EUR.

A jak vlastně tento pozoruhodný kousek vypadá? Od krku po prsa se jedná o elegantní košili, od pasu dolů pak o běžné pyžamo. Celý oblek je z pyžamové látky, takže je extrémně příjemný a pohodlný. Navržen byl pro muže i pro ženy, každý si tak vybere dle svých preferencí.