Poznejte téměř sedmdesátiletou módní blogerku, od které se můžete učit

27.01.2021

Do psaní módního blogu se obvykle pouští spíše mladé ženy, které tímto způsobem chtějí předat inspiraci svým vrstevnicím. Lyn Slater však dokazuje, že výjimka potvrzuje pravidlo. V lednu tohoto roku oslavila své 66. narozeniny a na Instagramu ji sleduje téměř 750 tisíc lidí. 

Módní inspirace, která nezná hranice

Účet Lyn Slater najdete na sociální síti Instagram pod označením @iconaccidental. V současné chvíli zde má přes 1 000 příspěvků, které jsou zaměřené především na módní inspiraci. Lyn Slater fotí své každodenní outfity a sdílí je s ostatními ženami, i když většina jejich vrstevnic pravděpodobně Instagram ani nemá.  

Jak ji vůbec napadlo blogovat?

Lyn Slater vyučovala sociální práce a práva na Fordhamské univerzitě. Jak sama tvrdí, nikdy neměla v úmyslu stát se módní ikonou. Vše byla jen šťastná souhra náhod (právě náhoda – accident – totiž hraje roli i v její používané přezdívce).

Jednoho dne byla zaměněna za módního znalce, když stála mimo výstavu. Na základě toho se rozhodla vytvořit vlastní blog, který bude předvádět její osobitý styl a monitorovat oblíbené módní kousky.

Při svém blogování se zaměřuje především na téma vztahu mezi oblečením a identitou. Věří totiž, že právě oblečení dokáže velmi přesně vyjádřit to, kým jsme. A to mnohdy lépe než tisíc slov. Při své práci se tak dotýká věcí, které ji osobně zajímají – jedná se zejména o kulturu, umění, módu a lidské spojení. 

Je inspirací i pro mladé ženy

Lyn Slater rozhodně nepřináší inspiraci pouze pro ženy v pokročilém věku. Velká část jejich sledujících jsou totiž mladé dámy, které touží ve stáří žít podobný život, jaký nyní žije ona.

A jaký má názor na to, co ve svém věku dělá? Jak sama tvrdí, v počátku musela přijmout fakt, že stárnutí je nevyhnutelné. Věří, že jak ženy stárnou, mění se v určitém směru druh pozornosti, který je jim ze strany okolí věnován.

S pokročilým věkem proto Lyn Slater věnuje větší pozornost druhům oblečení, které nosí. Jednotlivé kousky bere jako způsob, jak se kreativně vyjádřit v současném světě. A soudě podle jejich fotek na sociálních sítích se jí to opravdu daří. Co myslíte?

zdroj fotek: instagram.com/iconaccidental