„Pokud s nějakým kouskem ve své hlavě nevymyslím alespoň pár zajímavých outfitů, nekupuju ho.“ říká blogerka Eva Šedivá

27.10.2020

Evu Šedivou pravděpodobně většina zná pod její přezdívkou Flabgee. Právě s tou se prezentuje na svém blogu, Instagramu i YouTube kanále. Jak sama přiznává, k módě má velmi silný vztah. V dnešním rozhovoru zjistíte, jak vnímá svoji slávu, jaké kousky v její šatní skříni převládají a kdo ji v módě nejvíce inspiruje. 

Dobrý den Evi. V prvé řadě bych vám ráda poděkovala, že jste se rozhodla nám zodpovědět pár otázek. Většina lidí vás pravděpodobně zná jako blogerku, YouTuberku a Instagramerku. Věnujete se v současné době ještě něčemu?

Obvykle ano, ale úplně v současné době nouzového stavu bohužel ne. Kromě zmíněného jsem ještě trenérkou v taneční škole a občasnou makeup artistkou. Taneční školu máme aktuálně zavřenou a svatby, nebo plesy, na které jsem měla slečny zkrášlovat, se také nekonají. 

Co jste dělala před tím, než jste začala být „influencerkou na plný úvazek“?

Dělala jsem asistentku ve firmě, která zavážela lidem zdravotní pomůcky. Byla to menší firma, takže pod pojmem asistentka chápejte  „holka pro všechno“, která má na starost různé věci od zákaznického servisu, přes objednávání toneru do tiskárny, až po reporty obchodním partnerům. Tuto práci jsem dělala na poloviční úvazek už při studiu na VŠ, pak jsem přešla na plný úvazek, který jsem si pak zase začala s rostoucími sociálními sítěmi snižovat. 

Není žádnou tajností, že žijete v Táboře. Pokud se ale nepletu, bydlela jste v minulosti i v Praze. Vidíte nějaký rozdíl v tom, být známá ve velkoměstě a na malém městě? Poznávají vás lidé běžně na ulici? 

Já z Tábora pocházím a v Praze jsem bydlela přerušovaně dva roky. Nejsem žádná celebrita, kterou by poznávaly na ulici davy lidí, ale občas se někdo najde. Paradoxně se to u nás na malém městě děje častěji, než v Praze. I dnes, když jedu do Prahy a projdu ve všední den odpoledne nacpaným obchodním centrem, tak mě zastaví méně lidí, než když se projdu po táborském náměstí. Asi je to tím, že se na malém městě lidi lépe znají, jsou semknutější a tak tady o mě více lidí ví. 

Web Modio.cz je hlavně o módě. Prozraďte nám, jaký máte vy sama k módě vztah? Sledujete nejnovější trendy a snažíte se jimi řídit? Nebo spíše jdete cestou toho, v čem jste si jistá?

K módě mám vztah od malička. Už ve školce jsem byla parádivá a nikdy mi nebylo jedno, co nosím na sobě. Trendy sleduju, je to můj koníček, ale samozřejmě ne všechny jsou pro mě. Mám svůj styl, vím, co mi sluší a chci, aby každý nový kousek v mém šatníku zapadl mezi ty stávající. Nehrnu se bezhlavě do každého trendu. 

A co váš manžel? Jaký má k módě vztah on? Snažíte se mu ukazovat, co teď muži nosí a co by si mohl pořídit?

Manžel se rád hezky obléká. Záleží mu na tom, co má na sobě, ale není to pro něj takové téma jako pro mě a samotný proces nakupování je pro něj nutné zlo. Většinou nakupujeme společně. I on má svůj styl, nenechá se tlačit do něčeho, co mu nesedí, ale je rád, když mu třeba poradím, co se k čemu bude hodit a jak věci co nejlépe nakombinovat. 

Eva Šedivá

Velkou část dne pravděpodobně strávíte doma u počítače. Neodpustím si proto tuto otázku. Snažíte se i k práci v pohodlí domova hezky obléknout? Pomáhá to vaší produktivitě? Nebo si raději vezmete obyčejné tepláky a nijak to neřešíte?

Určitě se cítím lépe, když mi to i doma u počítače sluší. Je to pro mě příjemnější už i kvůli každodenní prezentaci sebe sama na různých sociálních sítích. Určitě ale nevymýšlím žádné stylové outfity. Nosím pohodlné domácí oblečení, většinou legíny, nebo sportovní tepláky a tričko. Nenosím doma děravé tepláky s vytlačenými koleny a pokydané triko od snídaně, ale ani šaty a lodičky. 

Když bychom nakoukli do vaší šatní skříně, jaké kousky by v ní převládaly?

Teď na podzim hlavně kousky v černé a nude barvě. Nejraději nosím kozačky na podpatku, a to buď nízké s kalhotami, či dlouhou sukní, nebo mé oblíbené kozačky nad kolena s krátkou sukní. To doplním nějakým příjemným svetříkem a vlněným kabátem

Nakupujete módu spíše impulzivně, nebo si pořízení jednotlivých kousků více promýšlíte?

Je to taková kombinace obojího. Nejlepší kousky jsem si pořídila, když jsem je nesháněla. To už tak bývá, že když potřebujete něco konkrétního, tak to většinou neseženete. Aktuálně jsem třeba na honu za béžovými kozačkami nad kolena. Už jsem prošla snad všechny obchody i eshopy, ale ne a ne najít ty pravé. Ale nikdy nic nekupuju úplně bez rozmyslu. Vždy se zamýšlím nad tím, jak mi kousek zapadne do mého stávajícího šatníku. Pokud s daným kouskem ve své hlavě nevymyslím alespoň pár zajímavých outfitů, nekupuju ho.

Kdo vás v módě nejvíce inspiruje? Sledujete na sociálních sítích nějaké módní ikony? Jaké?

Sleduju určitě spoustu lidí. V dnešní době Instagramu a Pinterestu máme dostupnou skvělou inspiraci na dvě kliknutí. Na obou zmíněných sítích mám složku určenou právě zajímavým outfitům, do které si ukládám inspirace vždy, když zahlédnu něco, co se mi líbí a co by se dalo aplikovat na můj šatník. Nejraději mám Inthefrow (Victoria Magrath), Suzie Bonaldi, Alexandra Lapp, Gine Margrethe, Lydia Millen a Khloé Kardashian. 

Kdo z české scény se podle vás nejlépe obléká? 

Pokud se bavíme o instagramové scéně, tak tam se mi momentálně nejvíc líbí Vanda Janda a InaT.

Eva Šedivá

Jaký poslední módní kousek jste si pořídila? A na jaký si naopak nyní brousíte zuby?

Módní kousek je asi silné slovo, ale naposledy mi do šatníku přibyly bílé Nike Airforce. Potřebovala jsem nějaké klasické čistě bílé tenisky. A brousím si zuby na ty vysoké kozačky nad kolena v nude barvě. Bohužel mám ale velmi specifickou představu o tvaru, barvě, podpatku a to se pak shání velmi těžko. 

Z vašich sociálních sítí lze usoudit, že se hodně zajímáte také o kosmetiku a líčení. Kdy se u vás tato láska zrodila? Plánujete se líčení někdy věnovat i profesionálně? 

Láska k líčení se zrodila už taky hodně dávno. My jsme na základní škole neměli YouTube tutoriály, ale bavilo mě zkoušet líčení, které jsem viděla ve filmech, seriálech, nebo časopisech. Po objevení makeup tutoriálů se z toho stala opravdová vášeň. Už jsem absolvovala i nějaké kurzy líčení, zařadila to do své živnosti a v současnosti se tomu věnuju i profesionálně. Pro zpestření občas líčím nevěsty na svatby a maturantky na plesy. Moc mě to baví. 

A na závěr - co byste českým ženám v oblasti módy a líčení doporučila? 

Napadá mě samozřejmě klišé „buďte samy sebou“. Je to ohrané, ale něco na tom je. Právě v dnešní době sociálních sítích a snadno dostupné inspirace je velmi lákavé od inspirace sklouznout k bezhlavému napodobování stylu někoho jiného. Zaměřte se na sebe, najděte styl, který vám sluší, který promlouvá za vás a ve kterém se cítíte dobře.