Otevření obchodů je tady! Prodejci zaznamenali rekordní zájem

10.05.2021

Čtyřměsíční uzavírka, která způsobila mnoha prodejcům nemalé problémy, je konečně u konce. V pondělí 10. května se otevřely veškeré obchody a služby. Lidé si tak konečně mohou nakoupit oblečení, boty nebo třeba elektroniku. Obchodníci hlásí velký zájem nejen o sportovní módu, ale také o tu formální. Nejvíce se prodává dámské a dětské oblečení.

Nošení respirátorů i rozestupy stále platí

U všech obchodů po celé České republice to dnes vypadalo téměř identicky – dlouhé fronty návštěvníků všech věkových kategorií. Ten, kdo si chtěl nakoupit, se tak nejdříve musel obrnit velkou dávkou trpělivosti. I nadále platí ve všech obchodech zvýšená hygienická opatření. Zákazníci musí nosit respirátory a dodržovat dvoumetrové rozestupy. Na prodejně pak nesmí být víc než jeden zákazník na 15 metrů čtverečních. Do limitu zákazníků se nepočítají děti do šesti let v doprovodu dospělého. Většina prodejců to řeší tak, že zákazníkům rozdává očíslovaná ramínka či tašky.

Výrazné slevy

Největší zájem je o boty nebo spodní prádlo, u kterého může být při nákupu přes internet komplikované zvolit správnou velikost. Většinu zboží mohou zákazníci pořídit s výraznými slevami, módním řetězcům se totiž za celou dobu uzavírky nahromadily ve skladech předobjednané kolekce, které se teď snaží alespoň částečně vyprodat.

Otevření služeb

Od dnešního dne se lidé mohou radovat také z otevření některých služeb, jako jsou tetovací studia, zlatnictví, opravny obuvi, knihovny, hodinářství, rehabilitační lázně, autosalony, autobazary a další. Ze supermarketů rovněž zmizí červené pásky, které oddělovaly některé úseky se zbožím.