Olympijská kolekce 2022: jak vypadá a kde ji koupit?

12.01.2022

Už 4. února 2022 proběhne slavnostní zahájení XXIV. zimních olympijských her v Pekingu. Těšíte se nejen na výkony našich sportovců, ale jste zvědaví také na jejich oblečení? Přečtěte si víc o olympijské kolekci 2022 a zjistěte, kde jednotlivé kousky bezpečně koupit. To až doma budete chtít fandit stylově.

Česká vlajka v centru pozornosti

Pokud jste sledovali letní olympijské hry v roce 2021, pak vám pravděpodobně neunikl ani povyk kolem české olympijské kolekce určené pro zahájení her v Tokiu. Ať už se vám modely odkazující na české kroje a zároveň využívající prvky z japonské kultury líbily, či nikoliv, jedno se jim upřít nedá: rozhodně vzbudily pozornost. Jejich nástupcem je olympijská kolekce Peking 2022. Jakého přijetí se dočká na slavnostním zahájení je ještě na chvíli ve hvězdách, vy si svůj názor můžete udělat už teď.

Naše sportovní hvězdy budou nastupovat v zimní bundě a kalhotách. U obou je použitá nanomembrána vyrobená v České republice. Ta je voděodolná a schopná odolávat i těm nejextrémnějším podmínkám. Materiál je zároveň až čtyřikrát prodyšnější než běžné funkční membrány, díky tomu skvěle odvádí pot. K olympijské kolekci Peking tak dokonale sedí motto: Made in Czech Republic.

Stará dobrá Raškovka – to je další prvek, který k české olympijské kolekci 2022 neodmyslitelně patří. Zimní čepice, kterou proslavil skokan na lyžích Jiří Raška, jen dostala o trochu modernější kabátek. V její úpravě pro rok 2022 totiž nenajdete ikonickou bambulku. Potěší vás však materiál a fakt, že čepici kompletně ušily švadlenky v Česku. A ještě jeden prvek nás na kolekci zaujal: cedulka. Běžně na ní objevíte informace ohledně praní a žehlení. Tady ale klasiku nahradily piktogramy zimních sportů, konkrétně hokeje, lyžování, biatlonu, bobů a snowboardingu.

Českou olympijskou kolekci 2022 propojuje jeden motiv: národní vlajka roztříštěná na jednotlivé barvy. Modrá je o něco světlejší než u minulých kolekcí, díky tomu je podobnější skutečné barvě na české vlajce. Tvůrcem návrhu je akademický malíř Milan Jaroš. Jeho jméno s OH není spojeno poprvé. Stojí například za olympijskou kolekci pro Rio nebo za designem Českého domu v Londýně.

Alpine Pro olympijská kolekce 2022
zdroj: olympijskakolekce.cz

Buďte při fandění styloví

Patříte mezi sběratele a z každé olympijské kolekce vlastníte minimálně jeden kousek? Nebo letos chcete dát svůj obdiv k českým sportovním hvězdám maximálně najevo? Hned 25 produktů z kolekce 2022 si můžete přidat do svého šatníku. Oblečení pro olympioniky tradičně vyrábí společnost Alpine Pro a ta pro fanoušky do prodeje uvolnila celkem 116 000 kusů výrobků

Sáhnout můžete po bavlněných tričkách s mottem Made in Czech Republic a piktogramy zimních sportů – mimochodem úplně stejná trika uvidíte i na sportovcích. K dispozici jsou také pletené svetry, batohy nebo pantofle. Chybět nemohou ani fandící šály, které mezi sportovními nadšenci tradičně patří mezi nejoblíbenější kousky vůbec.

Alpine Pro olympijská kolekce 2022
zdroj: olympijskakolekce.cz

Jak se nenapálit při nákupu olympijské kolekce?

Na popularitě olympijských kolekcí se často snaží obohatit také rizikové e-shopy, které vám zboží v tom lepším případě dodají se zpožděním, v tom horším (a častějším) vůbec. Abyste měli jistotu, že skutečně vlastníte originál, vybraný kousek doporučujeme pořídit přímo v aktuální kolekci značky Alpine Pro, kterou najdete i u nás: