Nový rok, nové já? Inspirujte se barvami na vlasy pro rok 2023

13.01.2023

Ať už v novém roce chystáte radikální změnu image, nebo pouze konzervativnější zdokonalení té stávající, trendy barvy na vlasy roku 2023 vás zaručeně potěší. Zajímá vás, jak se posunuly jednotlivé trendy a které s námi naopak zůstanou? A jaká z barev by byla vhodná právě pro vás? Tento článek vám zodpoví řadu otázek, které si pokládáte před návštěvou kadeřníka, nebo při domácím barvení.

Čokoládová hnědá

Hnědá barva na vlasy může někomu možná znít nudně, nicméně u barvení záleží především na technice. Pokud zvolíte obarvení pouze některých pramenů, případně melír, můžete získat iluzi většího objemu. Při barvení vybraných sekcí vlasů zase ozvláštníte i jednoduchý sestřih.

Žehlíte si vlasy? Pak jejich hladká struktura vynikne v jednolité barvě, u které můžete vyzkoušet obarvené kontrastní odrosty. Nejlepší barvy na vlasy nemusejí být nutně drahé, ale za jejich výrobou by měla stát renomovaná značka. K domácímu barvení lze doporučit barvy na vlasy Garnier. Tato značka pamatuje jak na přírodní složky, tak i na jednoduchou domácí aplikaci.

Čokoládová hnědá
zdroj: Pinterest

Platinová blond

Tahle barva vás určitě nepřekvapila. Je to stálice mezi barvami a často je uváděna jako nejlepší barva vlasů na šedivé vlasy. Proč? Šampony využívané k prevenci žloutnutí platiny zkrášlují i přirozené šediny. Stejný pigmentový šampon se také používá pro stříbrné barvy na vlasy, které sice mají k platině blízko, ale zanechávají nápadnější dojem.

Jestli vás ještě šediny netrápí, tak má platina i tu výhodu, že v kombinaci s tmavšími kořínky nepotřebuje tak častou údržbu a vytváří stále přirozený a plastický look bez opakovaného barvení. Toto je skvělá prevence poškození vlasů, čehož se nemusíte obávat, pokud používáte profesionální barvy na vlasy.

Platinová blond
zdroj: Pinterest

Barbiecore růžová

Ano, čtete dobře. Tahle barva rozhodně patří k těm nejdivočejším. Barbiecore započal jako módní trend v minulém roce a v tom následujícím nás bude provázet i nadále. Chápete správně, že se jedná o estetiku panenky Barbie s dominancí opravdu sytě růžové. Růžová barva na vlasy ve všech odstínech tedy nemůže chybět.

Bohužel růžová nepatří mezi vhodné barvy na tmavé vlasy. Platí, že čím světlejší vlasy máte, tím vám barva lépe chytne. Jinak je třeba vlasy odbarvit, což může vést k jejich oslabení.

Měděná zrzavá

Zrzky jsou stále v kurzu. Čím to? Při výběru správného barevného tónu udělá zrzavá barva na vlasy s odstínem vaší pleti zázraky. Dá vyniknout jak bělavé, tak i opálené kůži. Plastičnost dodáte vlasům přidáním blond melíru. Když zesvětlíte prameny těsně u vaší tváře, přitáhnete pozornost k vašim očím. S málokterou barvou na vlasy můžete tak čarovat, jako právě se zrzavou.

Zrzavé barvy mají neblahou pověst, že jsou náročné na údržbu. Pamatujte na to, že kvalita barev nespočívá v ceně, vždy je nutné vybírat vyzkoušené značky. Loreál barva na vlasy v měděných tónech vás zaskočí svou zářivostí i širokou škálou odstínů.

Měděná zrzavá
zdroj: Pinterest

Rubínově červená

Červená barva na vlasy byla vždy určena pro ženy, které chtěly opravdu vykouknout z davu. Kadeřníci se tento rok přiklánějí k trendu rubínově červené, která může působit až do hněda. Nejlépe vynikne na hustých vlasech, nebo na kaskádových vlnách.

Velkou výhodou tohoto odstínu je, že brunetkám stačí k jeho dosažení vymývací barvy na vlasy, které představují pro vlasy minimální zátěž a jejich aplikace je velmi jednoduchá i pro úplné začátečníky. Zároveň vám snadné vymývání umožní experimentovat s více odstíny. Smývatelná barva na vlasy může mít rovněž podobu šamponu, což dělá její nanášení ještě jednodušší.

Rubínově červená
zdroj: Pinterest

Fialová hnědá

Fialová barva vlasů už letos nepatří jen blondýnkám. Skutečně tmavý ametystový tón je ideální i pro ženy se sytě hnědou barvou. Výhodou této barvy je, že podle doplňků a oblečení může působit jak odvázaně, tak i konzervativně.

Specialisté na vlasovou kosmetiku a kadeřníci očekávají, že ji letos budou volit brunetky, které v minulosti volily červené a rudé odstíny. Ačkoliv se může zdát, že fialová musí být nutně syntetická, můžete si na trhu vybrat i přírodní barvy na vlasy se stejnou sytostí.

Fialová hnědá
zdroj: Pinterest

Popelavé ombré

Dobrou zprávou pro mnohé z nás je, že trendy jsou letos i přirozené vlasy s obarvenými konci. Pro ombré jsou jak u blondýnek, tak i u brunetek v kurzu popelavé barvy na vlasy, které celkový dojem z vlasů ochladí, zosobní a ozvláštní. Technika ombré je poté ideální pro ženy, které se o kvalitu svých vlasů bojí a kupují si barvy na vlasy bez amoniaku a jiné šetrné barvy na vlasy.

V současné době také nabývá na popularitě technika balayage, která se dá popsat jako přirozeněji vypadající melír. Při aplikaci barvy jsou vlasy volně a tudíž se v nich dá vykouzlit řada odstínů použité barvy. U popelavých barev tato technika vytváří zajímavou strukturu prosvítáním tmavších pramenů vlasů.

Popelavé ombré
zdroj: Pinterest