Nová kolekce Fjällräven je zhotovena ze zbytků a odřezků látek

19.03.2021

Téma udržitelnosti je pro švédskou značku oblečení a doplňků Fjällräven opravdu důležité. I z tohoto důvodu se rozhodla vytvořit speciální kolekci pojmenovanou jako Samlaren, která používá zbytky látek. Co na ni říkáte?

Bundy, batohy a čepice

Při tvorbě jakéhokoliv oblečení nebo doplňků je naprosto běžné, že vzniknou odřezky látek. A nejinak je tomu u značky Fjällräven. Ta se však tyto zbytky rozhodla ekologicky využít a vytvořit speciální kolekci Samlaren. Její součástí jsou bundy, batohy a čepice, které jsou zhotoveny ze zbylých materiálů.

Značka používá zbytkové látky od svého počátku

Pravděpodobně jen málokdo ví, že značka Fjällräven přistupuje ke zbylým látkám stejným způsobem prakticky od samého začátku. Úplně první bunda totiž byla vyrobena ze zbylého kusu látky, kterou měl zakladatel značky Åke Nordin ve své garáži. Od té doby Fjällräven myšlenku na opětovné používání látek nedala z hlavy.

Kde se zbylá látka bere?

Pro každého výrobce oblečení a doplňků je těžké odhadnout, jaké množství látky bude na danou sezónu potřebovat. Proto se někdy nashromáždí větší množství látky, kterou je třeba spotřebovat. Případně se může jednat o vliv toho, že značka zvolí barvu, která danou sezónu zkrátka a jednoduše tolik neletí.