Nike Downshifter 7: sportovní boty mohou mít styl (Recenze 2019)

26.09.2019

Běžecké boty Nike Downshifter 7 jsou vynikajícím nástupcem předchozího modelu Downshifter 6. Výrobce chtěl botám poskytnout novější a modernější vzhled. Změnily se boty k lepšímu nebo až tak dobré nejsou? Jak si stojí v recenzích na internetu?

Poznejte modernizované tenisky Nike Downshifter 7

Moderní verze zahrnuje především aktualizaci designu. Celkový vzhled nechal Nike přepracovat, aby šly boty ruku v ruce s moderní dobou. Bota se zdá být protáhlejší a zúženější. Textilní potah svršku je po přepracování lépe prodyšný a poskytuje oporu ze strany chodidel. Cirkulace vzduchu kolem nohou ale není narušena. Na bočních stranách překryvu se nachází ochranná známka Nike Swoosh.

Mezipodešev Nike Downshifter 7, která se nyní značí „Nike Running“, byla také zmodernizována a přizpůsobena modernímu vzhledu. Vyrobena je z fylonu, který po celé délce napíná botu. Tento materiál se vyrábí z pěnových pelet EVA. Ty se při výrobě stlačí, tepelně rozpínají a poté se formují. Materiál je mnohem lehčí než jiné běžné pěnové materiály.

Klíčové vlastnosti běžeckých bot Downshifter 7

 • Lehká síťovina poskytuje dobrou prodyšnost.
 • Gumová podrážka zajišťuje po celé délce trvanlivost a trakci.
 • Tvarovaná mezipodešev Phylon tlumí nárazy a zároveň umožňuje plynulý přechod od špičky k patě.
 • Pryžová část na boční straně podešve pomáhá podepřít chodidlo a poskytuje lepší kontrolu nad pohybem.
 • Hluboké drážky zahrnuté v konstrukci podešve umožňují mimořádnou flexibilitu a přirozený pohyb chodidla.

Sedí velikosti?

Nike Downshifter 7 jsou k dispozici ve standardních velikost pro muže i ženy. Pokud jde o šířku, je k dispozici střední možnost pro muže a střední pro ženy. Lidé s příliš širokou nohou se asi nebudou cítit úplně pohodlně.

Podešev

Na výrobu podešve se používá odolná pryžová směs. Tato vrstva rozložená po celé délce slouží k ochraně mezipodešve před zničením na silnici nebo v terénu. Drážky na podrážce umožňují, aby podešev byla flexibilnější a noha měla možnost volného a přirozeného pohybu. To má za následek plynulejší přechody.

Mezipodešev

Celou mezipodešev tenisek Nike Downshifter 7 tvoří lehký materiál poskytující správné odpružení pro chodidlo. Charakteristická citlivost Nike Phylon zajišťuje, že každý krok dodává pocit, že chodíte jako v bavlnce.

Na horní části platformy je umístěna polstrovaná stélka vyrobená z ethylenvinylacetátu (EVA). Tento materiál je velmi měkký, ale odolný a přináší ještě větší zážitek při chůzi v jakémkoli terénu.

Prodyšnost a bezpečnost

Na vršku tenisky se nachází jednovrstvá síťovina, která je prodyšná a zároveň se stará o bezpečnost. Odvětrávání zajišťuje prostřednictvím větracích otvorů, bezpečnost zase prostřednictvím propletené vazby a vícevrstvé konstrukce.

Na postranní části najdete sedla bez švů, která také pomáhají udržet nohu na místě. Polstrovaný jazyk a límec zajišťují pohodlí v botě. Látková podšívka je tak akorát široká, aby objímala pohodlně chodidlo, ale netlačila.

Co si o botách Nike Downshifter 7 myslí nakupující?

O teniskách toho můžeme napsat mnoho, ale co si o nich myslí ti, kteří si je už koupili? Máme pro vás stručný výčet těch nejčastějších recenzí a pohledů na internetu.

Proč koupit?

 • Většina testerů si pochvalovala pohodlnost a fantastický vzhled bot.
 • Mnozí fanoušci mají pocit, že boty mohou bez větší námahy nosit po celý den.
 • Ochranná známka Nike Swoosh je mnoha spotřebiteli velmi oceňována, protože dodává botám klasický vzhled.
 • Minimalistický design umožňuje nosit tenisky i jinam než na běh. Lidé je nosí i běžně do města nebo do práce.
 • Lidem se líbí různá barevná schémata, která jsou k dispozici.
 • Zákazníci si chválí to, jak skvěle bota padne a sedí na noze. Síťovina dodává dokonalý pocit svěžesti.
 • Některé recenze se soustředily na kvalitu a odolnost bot.
 • Dostupná a příznivá je i cena bot. Kvůli ní se lidé do této boty hrnou.
 • „Super, duper úžasné a pohodlné boty. Jsem s nimi opravdu spokojen a doporučuji příležitostným běžcům i aktivnějším sportovcům.“

Nebo nekoupit?

 • Několik z těch, kteří testovali Nike Downshifter 7 se vyjádřilo, že pro ně byla bota hrozně úzká, i když ji dostali ve své obvyklé šířce.
 • Řada názorů upozorňovala na klouzavost bot na mokrém povrchu.
 • Pár uživatelů napsalo, že se hodí spíše na běžné nošení nebo lehké cvičení, a ne na běhání nebo dokonce extrémní trénink.
 • Našlo se i dost těch, kteří si stěžovali na kvalitu bot.

Koupíte si běžecké boty Nike Downshifter 7?

Běžecká obuv Nike Downshifter 7 se hodí pro mnoho nadšenců do běhu, kteří teprve začínají. Ti jistě ocení přijatelnou cenu a kvalitní konstrukci obuvi. Tenisky se přiměřeně přizpůsobují chodidlu a poskytují dostatek pohodlí. Určitě potěší nízkou váhou, vzhledem i prodyšností. Na druhou stranu si někteří lidé stěžovali na špatnou přilnavost na mokrém povrchu. Pokud chcete dobře vypadající tenisky na běžné nošení nebo lehké sportování, určitě neuděláte jejich koupí chybu.