Nemáte co na sebe? Basic kousky, které byste měla ve skříni mít

10.11.2017

Vytřiďte si šatník

Stále se divíte, že nemáte, co na sebe, ale vaší kamarádce zeje šatník téměř prázdnotou a přitom si na podobný problém nikdy nestěžovala? Nejspíš vám ve vaší skříni něco chybí. Nejprve se zbavte kousků, které jste už neměla minimálně rok ani jednou na sobě. Můžete je darovat, prodat a některé i vyhodit, pokud jsou hodně zničené. I ty džiny, do kterých třeba jednou zhubnete, už dávno vyšly z módy, tak nač je schraňovat?

Nakupte si základní kousky

1. Bílé/černé/(šedé) tričko
2. Bílé/černé tílko
3. Bílou halenku
4. Černé sako
5. Černý bomber/koženkovou bundu
6. Černou pouzdrovku
7. Černé kalhoty/legíny
8. Černé koktejlky
9. Černé tenisky
10. Černé lodčky/balerínky
11. Černou velkou kabelku
12. Černou malou kabelku/psaníčko

Nakupujte chytře a s rozvahou

Svůj šatník poté doplňujte o věci, o kterých víte, že by se k vašim základním kouskům hodily a využily byste je. Důležité je se sama sebe zeptat, zda daný kousek doopravdy nutně potřebujete a hlavně, zda ho vůbec využijete. Vyhnete se tak zbytečným nákupům, které ze své skříně za celý rok ani nevytáhnete.

Sekáče

Dost zajímavých kousků seženete i v sekáčích. Musíte si ovšem dát pár minut navíc. Kousek po kousku si prohlédněte zvlášť a třeba vás tam něco zaujme. Navíc tyto nákupy podstatně šetří vaši peněženku. :-)

Tipy navíc

Pokud zrovna nemáte svůj den, můžete si outfit vytvořit rovnou z basic kousků. Černé kalhoty, bílé tričko, sáčko, kabelka a balerínky nebo černá sukně, bílá halenka, tenisky a malá kabelka. Fantazii se meze nikdy nekladou!

 

Také doporučuji nakoupit trička i tílka po dvou kusech. Jednak proto, že se vám může stát, že něco budete mít ve špíně a také proto, že se trika v zimních dnech hodí spíše s dlouhým rukávem.

Tyto kousky také nakupujte kvalitnější, aby se investice opravdu vrátila. Budete je nosit často, a proto potřebujete něco, co vám déle poslouží.

Závěrem

Své příští koupě uzpůsobte svému základu, který váš šatník tvoří. Zabruste klidně i do sekáčů, kde můžete nalézt zajímavé kousky. Nebojte se vytvořit outfity z basic kousků. Někdy je méně naopak více.