Nejprovokativnější modely všech dob: proč se modelky předvedly téměř nahé?

16.02.2021

Doby, kdy byla ženská nahota tabu, jsou nenávratně pryč. Na molech dnes neuvidíte jen nejnovější kolekce módních návrhářů, ale pokocháte se i krásami ženského těla – nejčastěji odhalenými ňadry. Dnešní módní přehlídky tak už nejsou čistě jenom o módě, ale také o boření stereotypů. A to se díky téměř nahým modelkám skutečně daří.

Proč tento trend vznikl?

Trend odhalených ženských ňader a dalších intimních partií je oblíbený už od devadesátých let. Do povědomí široké veřejnosti se ale dostal až zhruba v roce 2014, kdy začalo ženskou nahotu propagovat více a více módních návrhářů. Ti chtěli své fanoušky zejména šokovat. Kromě toho jim šlo také o posílení feminismu. Zkrátka chtěli dokázat, že i odhalené ženy si mohou samy sebe vážit a milovat své tělo. Ačkoli se módní návrháři zpočátku setkali s určitým odporem, nakonec se jim podařilo transformovat význam nahoty z provokativního a tabuizovaného konceptu do umělecké formy.

Po provokativních modelech sáhl Dior, Saint Laurent i Valentino

Pojďte se podívat na to, které módní značky se na přehlídkových molech postaraly o největší poprask.

  • V roce 2001 se konala módní přehlídka jaro/léto světoznámé značky Dior. Ta tehdy představila novou kolekci s názvem Couture, a právě na ni se objevily modelky, které se před publikem nebály odhodit svršky.
  • Polonahé modelky předvedla v roce 2017 také módní značka Yves Saint Laurent. Krásky se na mole procházely v modelech z kolekce Ready-to-Wear, a některé byly skutečně velmi „vzdušné“.
  • A do třetice všeho dobrého nesmí chybět světoznámá značka Valentino. V roce 2019 se návrhář Pier Paolo Piccioli snažil dle jeho slov vrátit ženám zpět jejich krásu. K tomu dodal, že pro něj je v tom mnohem více, než jen pouhé oblečení. Kolekce s názvem Valentino's Spring Summer 2019 Haute Couture Collection sklidila úspěch nejen za překrásné modely, ale také za odhalené modelky.