Nejlepší zmenšující podprsenka 2022: recenze, diskuze a zkušenosti

02.08.2022

„Já ti tak závidím, že máš velká prsa!“ Také často slýcháte tuto větu? A také na ni nejčastěji odpovídáte, že není o co stát? Není se co divit, velká ňadra jsou někdy spíše překážkou než výhodou, výběr dobře padnoucí podprsenky je tedy nezbytný – a leckdy také náročný. Jednou z možností, jak si pomoci, je zmenšující podprsenka, která dokáže poprsí zmenšit až o dvě velikosti. Jak funguje a jaká je nejlepší zmenšující podprsenka?

Zmenšující podprsenka řeší zdravotní i estetické problémy

Majitelky velkého poprsí nezřídkakdy trápí pěkná řádka zdravotních, praktických i estetických problémů. Počínaje bolestmi zad a krční páteře přes vyskakující prsa při dobíhání autobusu až po nepříjemný pocit, že se vám nikdo nekouká do očí.

Naprosto nepraktická jsou pak velká prsa při sportu, kde vyloženě překáží – a ani sportovní podprsenka nemusí být vždy tím nejlepším řešením. Dalším problémem je fakt, že velká prsa dělají opticky silnější postavu, což žádná z nás rozhodně nechce.

Pokud jste se v některém z výše uvedených problémů našla, bude pro vás vhodným spodním prádlem zmenšující podprsenka. Jak funguje a co od ní čekat?

Zmenšení až o 2 čísla? Ano, je to možné!

Zmenšující podprsenka pomůže od bolestí zad a vylepší celkový estetický dojem. To je možné nejen díky její pevné konstrukci a širším ramínkům, které rovnoměrně rozloží váhu prsou do celého těla, ale také díky košíčkům, jež jsou vyrobené z pevného materiálu (např. tepelně lisované bezešvé košíčky). Výsledkem je pak podprsenka, která uleví od bolestí zad, udrží poprsí na svém místě, a navíc ho vytvaruje do optimálního tvaru. 

Ty nejlepší zmenšující podprsenky pak dokážou prsa zmenšit až o dvě velikosti, což se hodí jak pod oversize oblečení, kde mohou prsa nehezky trčet, tak pod oblečení přiléhavé, v němž jsou leckdy až příliš výrazná.

Vkrádá se vám po přečtení výše uvedeného textu do mysli otázka, zda zmenšovací podprsenka neškrtí? Odpověď je ne, neškrtí. Samozřejmě však záleží na výběru správné velikosti a střihu. Jak vybírat?

Jak vybrat zmenšující podprsenku, která perfektně padne?

Podprsenka zmenšující objem je, co se výběru týče, v podstatě stejná, jako podprsenka klasická. Důležité je, aby perfektně padla, nezařezávala se, nedělala nevzhledné boule, neodstávala a aby z ní při pohybu či předklonu prsa nevypadly. Na co se zaměřit?

Jak vybrat zmenšující podprsenku, která perfektně padne?
zdroj: Depositphotos

Obecná doporučení

Při výběru podprsenky hraje velkou roli váš osobní pocit – jistě sama poznáte, zda se v ní cítíte dobře či nikoli. Máte-li jakékoliv, byť i sebemenší pochybnosti, vyberte raději jinou. Nejlepší zmenšující podprsenka by neměla nijak deformovat ani oblečení, ani kulatý tvar prsou.

Rozhodně neuškodí vyzkoušet podprsenku pod různé typy oblečení, např. pokud nosíte do práce košile a pro volný čas oversize trička, určitě ji vyzkoušejte pod obojím. Vyhnete se tak nákupu podprsenky s omezeným využitím.

Kostice

Jelikož každé ženě vyhovuje něco jiného, neexistuje jednoznačná odpověď na otázku, zda si vybrat zmenšující podprsenku s kosticemi nebo bez. Obecně však ženy, jež mají větší obvod pod prsy, volí spíše podprsenky bez kostic, které netlačí a nepřekážejí.

Obvod

Při výběru obvodu zapínejte podprsenku vždy na první háček, tzn. na nejširší rozměr. Další háčky se používají až ve chvíli, kdy se podprsenka opotřebuje a vytáhne. 

Správná zmenšující podprsenka musí sedět pevně, nikoli však těsně. Důležité je, aby nebyla příliš volná a nehrnula se nahoru k lopatkám, což může dělat prsa povislejší a postavu silnější a nesouměrnou. Rovněž si tím ničíte páteř (o neustálém nervózním popotahování podprsenky ani nemluvě). 

Během zkoušení se tedy nestyďte předklonit, poskočit, zvednout ruce atd. Při všech úkonech by měla podprsenka zůstat na svém místě a prsa samozřejmě v ní. Pokud se tak nestane, je třeba zvolit menší obvod.

Velikost košíčků

Vhodná velikost košíčků je taková, která neudělá pod oblečením nevzhledné boule a zároveň vám prsa nevypadnou při předklonu. Pokud se tak děje, mohou být řešením uzavřenější či hlubší košíčky nebo zmenšení obvodu podprsenky – obvod a košíčky spolu úzce souvisejí, někdy je proto k dobrání se té správné zmenšovací podprsenky třeba vyzkoušet více možných kombinací.

Ramínka

Většina žen dělá při výběru a nošení podprsenky jednu zásadní chybu – aby dostaly prsa na svá místa, utáhnou ramínka na maximum. To je ovšem chyba, protože jediný efekt je ten, že se ramínka zařezávají a způsobují bolesti zad a krční páteře. Hlavní funkci v udržení prsou na svém místě má totiž obvod podprsenky, ramínka jsou, respektive měla by být, pouze podporou a pomocníkem k doladění celkového vzhledu. Pokud tedy máte tendenci utahovat ramínka, zvolte menší obvod podprsenky.

Druhým jevem jsou příliš volná ramínka. To lze řešit utažením nebo, pokud je problém v tvaru a šíři ramen, volbou podprsenky s ramínky umístěnými blíže k zapínání, zkříženými ramínky nebo sponkou, která ramínka stáhne k sobě. 

Naprostou samozřejmostí nejen u zmenšovací podprsenky, ale i u klasických podprsenek pro velká poprsí, by měla být široká ramínka, která se nezařezávají a společně s dalšími prvky pomáhají odlehčit zádům.

7× nejlepší zmenšující podprsenka pro rok 2022

Dobrat se toho, jaká je nejlepší zmenšující podprsenka, nemusí být, stejně jako u té klasické, jednoduché. Abychom vám výběr ulehčili, dali jsme dohromady naše zkušenosti, prostudovali jsme recenze a názory ostatních žen – a nyní vám přinášíme žebříček 7 nejlepších zmenšujících podprsenek.

1. Zmenšující podprsenka Triola 28003

Nevyztužená podprsenka s kosticí od českého výrobce Triola 28003 slibuje zmenšení až o jednu velikost. Je dostupná v několika různých barvách, například klasická černá a bílá, pudrově růžová či smetanová. Nejzásadnější je však výběr velikostí, který sahá až k velikosti 95F.

zdroj: archiv Moje-pradlo.cz

2. Zmenšující podprsenka Naturana 5063

Podprsenka bez kostic a vyztužení Naturana 5063 se bude líbit ženám, které požadují maximální zmenšení při zachování pěkného a přirozeného tvaru poprsí – výrobce slibuje zmenšení až o dvě čísla, což spokojené nositelky potvrzují. Velikost je možné vybrat až 105E, příjemným bonusem je také dostupná cena.

zdroj: archiv Luxusnipradlo.cz

3. Zmenšující podprsenka Triumph Comfort Minimizer

Ačkoli patří Triumph k o něco dražším výrobcům, jeho podprsenky se těší obrovské popularitě u nás i ve světě. Nejinak je tomu i u zmenšující podprsenky Comfort Minimizer s měkkými košíčky a elastickou kosticí, jež se přizpůsobí tělu a netlačí. Vybrat si můžete z několika základních barev (černá, bílá, tělová) a velikostí až do 95G.

zdroj: archiv Luxusnipradlo.cz

4. Zmenšující podprsenka Naturana 5363

Uzavřenější tvar podprsenky Naturana 5363 je ideální pro všechny ženy, jež mají velké poprsí, které chtějí nejen opticky zmenšit, ale také mít jistotu, že prsa nevypadnou při jakémkoli akčnějším pohybu.

Podprsenka je nevyztužená a bez kostic, takže nikde netlačí a je velice příjemná na nošení. Dalším benefitem jsou ramínka našitá do středu košíčků, díky čemuž se optimálně rozkládá váha prsou a nedochází k bolestem zad.

zdroj: archiv Luxusnipradlo.cz

5. Zmenšující podprsenka Triumph Contouring Sensation W01

Velice hezká podprsenka Triumph Contouring Sensation W01, jejíž krajková aplikace je naprosto hladká a není vidět pod oblečením, slibuje zmenšení až o jednu velikost a pohodlné nošení, a to díky 3D kostici a bezešvým košíčkům bez výztuže. Někomu se může zdát cena vyšší, spokojené nositelky se však shodují na tom, že se investice rozhodně vyplatí.

zdroj: archiv Luxusnipradlo.cz

6. Zmenšující podprsenka Triumph Infinite Sensation W01

Fakt, že se podprsenky Triumph dostaly do našeho výběru hned třikrát, svědčí samo o sobě o jejich oblíbenosti a kvalitě. Nejinak je tomu i u nevyztužené podprsenky Infinite Sensation, která prsa zmenší až o jedno číslo. Díky jemnému zakončení okrajů bude navíc pod oblečením téměř neviditelná. Elastická kostice pevně drží, ale netlačí.

zdroj: archiv Luxusnipradlo.cz

7. Zmenšující podprsenka DIM Generous Minimizer

Jednoduchá zmenšovací podprsenka DIM nadchne především jemným komfortním materiálem, který velice dobře sedí, a širokými ramínky, jež jsou měkce vypodložená. Díky tomu dokáže nejen opticky zmenšit poprsí, ale také ulevit od bolestí ramen a zad, které jsou způsobené nevhodnými ramínky.

zdroj: archiv Zoot.cz