Nejlepší sportovní značky, jejichž oblečení a vybavení si okamžitě zamilujete

22.03.2021

Značek ve světě módy existuje nespočet, každý si tak vybere podle svého stylu a potřeb. To samé platí i pro sportovní značky – od pohodlného oblečení na volný čas, až po vybavení na ty nejspecifičtější sporty. Rádi bychom vám představili výrobce, kteří jsou prověřeni léty na trhu a dodávají kvalitní a funkční oblečení pro sportovce.

Některé sportovní značky si zakládají nejen na svém jméně, ale především na kvalitě zpracování, odolnosti a v poslední době také na barevném řešení. Už není všechno sportovní oblečení černé – snadno narazíte na pastelové barvy, které vyniknou na sjezdovce, vysokohorské pěšině nebo v online prostředí na Instagramu.

Kvalitní české sportovní značky

Hannah

Tradiční česká značka z Plzně, která letos slaví již třicáté narozeniny. Značku Hannah založila v roce 1991 trojice mladých nadšenců do lezení. Na trhu v té době nebylo adekvátní vybavení pro jejich aktivity, tak se pustili do vlastní výroby.

Z počátku šlo zejména o výrobu spacáků a zimních bund, sortiment se později začal rozšiřovat o expediční stany, další oblečení a vybavení.

V dnešní době se do produktového portfolia řadí především lyžařské, outdoorové a městské oblečení, batohy, stany, spacáky a další příslušenství. Nadčasový design a použití technických materiálů s propracovanými detaily – to je gró značky Hannah. 

I přesto, že se produkty značky Hannah vyvážejí i do zahraničí, znalost českého zákazníka hraje při vývoji důležitou roli. Proto je vybavení této značky v České republice tolik populární. Sedne téměř každému a na výběr je mnoho moderních designů a barevných kombinací.

Rafiki

Rafiki je česká značka, která vyrábí lezecké oblečení a doplňky. Od lezců pro lezce. Díky atraktivním barvám a originálním vzorům oblečení této značky nepřehlédnete a uděláte s ním parádu i ve městě. Oblečení je šité z příjemných bavlněných materiálů a neomezuje v žádném pohybu.

Motto značky: „Pohybujeme se na území města jako uzavřený kmen. S láskou k tomu, čeho se jiní obávají. S radostí z toho, co jiní nevidí. Balancujeme. Hledáme nové výzvy, cíle, ale i cesty. Naše srdce bijí pro pocity z výšek. Naše srdce bijí pro život ve výškách. Jsme kmen a potřebujeme jediné... “

Tilak

Tradiční rodinná firma, která dává důraz na detail, kvalitu a výrobu v České republice – to je Tilak. Historie značky se píše od roku 1986, kdy zakladatel Roman Kamler ušil první výrobek na domácím šicím stroji. Dodnes se vše vyrábí v jejich vlastních prostorách v Šumperku.

Tilak vyrábí outdoorové oblečení a vybavení v maximální možné kvalitě. Obléká horolezce, policejní či armádní jednotky, horskou službu i obyčejné nadšence do funkčního vybavení. Jejich oblečení ovládlo svět a má všechny potřebné licence pro zpracování materiálů jako Gore-Tex, Windstopper, Ventile, Polartec či Pertex.

Vlajkovou lodí značky je bunda Tilak Raptor. V současné době je to již pátá generace této bundy, na kterou se můžete spolehnout za každých podmínek.

To nejlepší ze zahraničí

Osprey

Světový lídr mezi výrobci batohů z Kalifornie. Značku Osprey založil Mark Pfotenhauer v roce 1974 v Santa Cruz. Původně to začalo výrobou batohů na míru každému zákazníkovi, po dvanácti letech začal Mark vyrábět batohy sériově v továrně v Coloradu.

Osprey vyrábí batohy pro každou aktivitu – outdoorové, městské, lezecké, skialpové a lyžařské, cyklistické a běžecké, lezecké batohy, tašky a zavazadla, dětská nosítka, ledvinky, kapsičky a peněženky. Rozmanitá škála barev a designů zaručuje, že si vybere opravdu každý.

Batohy se pyšní propracovanými funkčními detaily a kvalitním zpracováním. Jsou vyráběny zvlášť ve variantách pro muže a ženy, dle anatomie postavy daného pohlaví.

Značka Osprey se snaží o ekologické pojetí výroby a figuruje v projektech chránících přírodu. Za svými materiály si stojí natolik, že na své batohy poskytuje doživotní výhodu na vady materiálu a výrobní vady.

Keen footwear

Firma Keen byla založena roku 2003 v Americe. Vyrábí vysoce kvalitní a pohodlnou obuv pro všechny aktivity – od chození po městě po horské túry. Sandály s uzavřenou špičkou značky Keen už na ulici zahlédl téměř každý z nás. Ale portfolio jejich produktů je rozmanitější. V nabídce naleznete sandály a pantofle, trekovou a expediční obuv, městskou a volnočasovou obuv i obuv zimní.

Firma Keen podporuje každého, kdo něco tvoří, kdo pečuje o životní prostředí a není mu lhostejný svět kolem nás. Zaměřují se na smysl pro zodpovědnost, spolehlivost, transparentnost a neustálé zlepšování se.

Salewa

Pod značkou Salewa začal vyrábět Josef Liebhart kožené zboží již v roce 1935 v Mnichově. Od kožených postrojů pro koně se postupně začal přesouvat k výrobě textilních produktů, batohů a lyžařských hůlek. V roce 1955 značka Salewa začala vyrábět vybavení pro horské sporty.

V dnešní době firma nabízí oděvy, obuv, batohy, spací pytle, stany, horolezecké vybavení a příslušenství, lyžařské hole a další doplňky. Svou popularitu si získala nejen kvalitním zpracováním, ale také moderními designy, zajímavými barevnými kombinacemi i tím, že se produkty této značky dokážete vybavit od hlavy až k patě.

Další oblíbené sportovní značky

Značek s outdoorovým oblečením a vybavením je dnes na trhu nepřeberné množství. Co se týká kvality, určitě stojí za zmínění také značky Dynafit, prAna, Patagonia, Salomon, Sir Joseph, Teva, The North Face, KAMA, Craft nebo třeba Ocún.

A jakou značku jste si zamilovali vy?