Nejdražší boty na světě? Navrhl je Kanye West a budou se dražit za miliony

21.04.2021

Psal se rok 2008, když raper Kanye West poprvé vynesl své vlastnoručně navržené tenisky Yeezy na předávání cen Grammy. Spolupracoval na nich se značkou Nike a dal si na nich opravdu záležet. Tenisky se ale nikdy neobjevily v obchodech, i když Kanye věděl, že by je jeho fanoušci vzali útokem.

Od doby, kdy Kanyeho prototyp Nike Air Yeezy 1 spatřil světlo světa, uběhlo už třináct let. Dnes jsou z nich nejžádanější a nejhodnotnější tenisky na světě! Aukční síň Sotheby's je ocenila na neuvěřitelných 22 milionů korun. Informoval o tom minulý čtvrtek zpravodajský server CNN. Fanoušci už netrpělivě čekají, kdy se budou moct o speciální tenisky „porvat“ v aukci, vyvolávací cena zatím ale není známá. Je ale jasné, že nepůjde zrovna o malé peníze.

A jak vlastně tyto extrémně drahé boty vypadají? Tenisky jsou z černé kůže, zdobí je jen decentní logo značky Nike. Zavazování je na tkaničky, ale pro větší pohodlí a pravděpodobně i větší styl mají boty i suchý zip. „Ze série Yeezy se během let stala jedna z nejdůležitějších značek v historii a tímto párem bot to všechno začalo,“ vysvětlil Brahm Wachter z aukční síně Sotheby's. Na hodnotě tenisky získávají i proto, že raper v roce 2013 přešel ke značce Adidas. Další kolekce ze série Yeezy tak už vznikaly u konkurence.

zdroj fotografií: Sotheby's