Muži a kabáty. Čemu by se měli vyvarovat a co jim naopak sluší?

16.10.2017

Investice do života

Každý muž by měl mít ve své skříni alespoň jeden kabát. Už jen z toho důvodu, že plesová sezóna bývá přes zimu a není moc vhodné, když si přes perfektně padnoucí oblek vezme muž sportovní bundu. Hodí se i na jiné společenské akce. Různé firemní večírky, vánoční večírky, rodinné večeře a jiné sešlosti. Je to investice na několik let a někdy i celý život. Proto je opravdu důležité vybrat si kabát kvalitní a perfektně padnoucí. 

Který je tedy ten správný?

Podle mě není podstatné řídit se aktuálními trendy. U kabátů se ani tak moc nemění.  Je vhodné nahlédnout pod pokličku aktuálních trendů, ale striktně se jimi podřizovat je v tomto ohledu zbytečné. Chceme totiž kabát, který bude stárnout s námi. Proto volte nějaký jednodušší a nejlépe jednobarevný v neutrálních tónech.

Na co si dát pozor?

Ještě bych chtěla podotknout, že si dost mužů vybírá kabáty v nelichotivých střizích ke své postavě. Dovolte mi tedy, abych poradila. :-) Muži menšího vzrůstu by se měli vyvarovat extrémně dlouhým kabátům - tento typ kabátů jim k jejich výšce moc nepřidá. Právě naopak. Vyšší muži by se naopak měli vyvarovat kabátům, které jsou krátké. Ideální délka je do půlky stehen. Muži s výraznějším břiškem by se měli vyhnout kabátům na jeden či dva knoflíky uprostřed - na břiše. Asi chápeme proč. :-)