Módní tenisky se hodí ke všemu. Jaké vybrat k šatům?

24.06.2019

Tenisky patří do módního světa takřka neodmyslitelně a napříč věkovými kategoriemi. Nosí je ženy i dívky v podstatě k čemukoliv. Když víte, jak na to, můžete si je vzít takřka kamkoliv. Jaké tenisky se hodí k šatům? Jsme tu od toho, abychom vám poradili.

I když tenisky nedodají nohám takovou eleganci a celé postavě sexy nádech jako boty na podpatku, patří právem mezi nejoblíbenější kousky v našem botníku. Bohužel ne každý umí kombinovat šaty a tenisky dohromady. Přitom k sobě dokáží skvěle ladit a jsou v současné době velkým trendem v módním světě.

Těžce vybudovaný respekt v módním světě

O teniskách se začalo hovořit někdy na začátku dvacátého století. Tehdy přišla firma Converse na trh s botami s názvem All Star. Tyto boty se mimochodem prodávají dodnes a stále patří mezi jedny z nejoblíbenějších tenisek. Za léta své existence prošly tenisky různých značek dlouhý kus cesty a trvalo dlouho, než získaly respekt v módním průmyslu. Dnes už není výjimkou, že se objevují na nohou světových topmodelek při přehlídkách návrhářů zvučných jmen.
Mnoha ženám se rozhodně ulevilo, když se tenisky probojovaly až do kanceláří a nepohodlné lodičky a boty na podpatcích vystřídala příjemná sportovní elegance. Vyznat se ale v nepřeberném množství různorodých tenisek není nic jednoduchého, a tak je někdy pořádným oříškem zkombinovat vhodné tenisky k vybraným šatům.

Nepodceňujte výběr správné barvy tenisek

Správné barevné kombinace dokáží divy. Když vytvoříte barevný guláš, nebude to vypadat vůbec hezky a v žádném případě elegantně. Rozhodně ale ani nemusíte volit jen černou a bílou. Stačí se držet několika jednoduchých pravidel:

  • barevné tenisky kombinujte s černou, bílou nebo šedou bez vzoru
  • barva šatů by měla být stejná jako ta, která převažuje na teniskách
  • černé tenisky se nehodí k hnědým šatům a naopak
  • tenisky nenoste špinavé
  • zažloutlé tkaničky parádu neudělají, vyperte je se sodou a navrátíte jim zářivou barvu
  • bílé tenisky (ve spojení s opálenými kotníky) jsou nepřekonatelné
  • tenisky v pastelových barvách si zamilují ti, kdo milují romantiku a zároveň nechtějí úplně bílé boty, aby je nemuseli stále umývat
  • k letním jednobarevným šatům se skvěle hodí květinové vzory tenisek
  • černé tenisky se hodí všude a v nenápadném tvaru dokonce i do divadla. Zapomeňte na barevné i bílé tkaničky. Nyní letí bílé podrážky

Vyberte správnou podrážku

Jestli máte nádherné a dlouhé nohy jako Diana Kobzanová, volte klidně placatou podrážku. Bohužel k většině z nás příroda tak hodná nebyla, a tak se nám hodí spíš tenisky na vyšší platformě. Tím se nohy opticky prodlouží a zeštíhlí. A kdo by nechtěl mít alespoň na chvíli nohy až do nebe!

Ponožky v teniskách

A co ponožky a tenisky? Mít je samozřejmě můžete. Volte ale černou nebo bílou barvu, protože trefit se do přesného odstínu nějaké barvy, kterou chcete sladit, není jednoduché. Zde je na místě určitá umírněnost. Ponožky by neměly sahat až ke kolenům. Nejlepší jsou nízké nebo ponožky do balerínek, aby nebyly vůbec vidět.

Jak moc důležitá je značka?

Nemusíte mít nutně ty nejznačkovější tenisky, aby byl váš outfit perfektní. Klidně sáhněte po levnějších a nakupte víc variant. Pamatujte jen na to, že čím sportovnější vzhled má teniska, tím minimalističtější šaty máte mít. Taková kombinace bude úplně nejlepší a hodí se do města i na večerní drink s přáteli.

A jak jste na tom vy? Také milujete tenisky snad ke každému oblečení nebo u vás převažuje elegance a raději nazouváte balerínky, boty na podpatku, lodičky apod.?