Modivo.cz recenze a zkušenost s nákupem (prosinec 2019)

06.01.2020

Nákup zlevněného módního zboží je věc, která není tak jednoduchá, jak se na první pohled zdá. Jsou ale e-shopy, které opravdové slevy nabízejí dostatečně kvalitní? To si povíme v dnešní recenzi internetového obchodu Modivo.cz.

Když hledáte pánské, dámské nebo dětské oblečení a doplňky od prémiových značek, můžete při tom dost citelně narazit. V první řadě můžete ztroskotat na tom, že ve vašem okolí není žádný kamenný obchod, který by takové kousky nabízel. Podruhé se můžete nechat napálit tím, že si u neověřeného obchodu zakoupíte padělek. A potřetí, když za jednu bundu, nebo boty utratíte polovinu své měsíční výplaty.

Řešením pro vás může být nákup přes naši novou sekci “Opravdové slevy”. Ta funguje na principu složitého algoritmu, který každodenně prochází tisíce slev módy, bot a doplňků. Aby se sleva dostala do seznamu zboží, ze kterého si můžete pohodlně vybírat, program vyhodnotí, zda v posledních několika měsících u dané věci nedošlo k umělému navýšení ceny. (Takže je zboží ve slevě buď stejně drahé jako dřív, nebo stojí dokonce více peněz než předtím.) Díky tomu máte jistotu, že nabízená sleva je skutečná a že se vám nákup zboží vyplatí.

modio.cz - opravdové slevy

Dnes se podíváme na to, jakou máme zkušenost s nákupem skutečně zlevněného zboží na e-shopu Modivo.cz.

Výběr zboží

Těsně před Vánoci (13. prosince 2019) jsme v sekci Opravdové slevy našli zlevněné pánské tričko značky Guess, které prodával e-shop Modivo.cz. Ten patří k obchodu eobuwie.pl, který u nás známe jako eobuv.cz. Modivo je známé i tím, že má pravidelné akce a slevy na značkové zboží (v současné chvíli třeba na kabelky Furla), které mohou dosahovat až 50 % z původní ceny.

Tričko vypadalo lákavě. Dost na to, aby mohlo být jedním z vánočních dárků. To ale jen za předpokladu, že půjde o originální zboží, obrázek bude odpovídat realitě a stačí přijít do Vánoc.

modivo.cz - tričko Guess

Provedení nákupu

Vybrané pánské tričko Guess jsme přidali do nákupního košíku a pokračovali jsme dál až k virtuální pokladně.
V rámci vašich preferencí si můžete vybrat z několika platebních metod, mezi kterými najdete:

• Dobírku
• Platbu kartou
• PayU
• PayPal

modivo.cz - platební podmínky

Bohužel, co se týče dopravy zásilky, tam až takový výběr zákazník nemá. Zvolit si lze pouze přepravu přes Českou poštu, nebo přes kurýrní službu PPL. Takto úzký výběr je ale vyvážen přívětivou cenou poštovného, které v případě pošty dělá 56,- Kč a u PPL 49,- Kč.

modivo.cz - přeprava

Přeprava a dodání zásilky

Vzhledem k našim zkušenostem a levnější ceně jsme si zvolili přepravu od PPL. I přesto, že byla předvánoční špička, tričko nám přišlo 19. prosince 2019 až do ruky. Ještě předtím nás ale Modivo.cz informovalo e-mailem o tom, že je naše zásilka na cestě a můžeme v brzké době očekávat její příjezd.

Po jejím otevření na nás čekalo krásně (a hlavně originálně) zabalené tričko Guess, kterému nechyběly žádné štítky ani visačky, které jsou jedním z hlavních ukazatelů pravosti zboží. Na první pohled bylo viditelné i to, že obrázek trička na internetu plně odpovídá realitě.

modivo.cz - objednávka

Vrácení zboží a peněz na Modivo.cz

Ačkoliv se nám tričko líbilo, rozhodli jsme se ho vrátit. To bylo velmi snadné, protože spolu s ním nám přišel i formulář s nálepkou pro vrácení balíčku (přes poštu). Pozitivně hodnotíme skutečnost, že nás tento krok vůbec nic nestál. Náklady na přepravu zboží zpět hradí adresát. Pokud by nám bylo cokoliv nejasné, nebo bychom chtěli všechno potřebné vyřídit online, mohli jsme nahlédnout i na stránku, která je věnovaná pouze vratce zásilky. (https://modivo.cz/vraceni-zbozi)

 modivo.cz - vrácení zboží

Co se týče vrácení platby, ta vám přijde způsobem, jakým byla odeslána obchodu. Proto neopomeňte vyplnit kolonku s číslem účtu pro vrácení peněz formou IBAN. Modivo není český obchod. Peníze vám budou vrácené ze zahraničí.

Balíček s tričkem se nám podařilo poslat ještě před svátky. Konkrétně v pátek 20. prosince 2019. Přeprava zpět tedy trvala trochu déle, než kdybychom balík posílali během roku. Peníze za tričko nám Modivo.cz vrátilo na účet už 1. ledna 2020.

Shrnutí nákupu na Modivo.cz

Modivo.cz? Doporučujeme! I přes veškeré komplikace, které přináší nákup těsně před vánočními svátky nám Modivo.cz poslalo originální pánské triko Guess, které jsme mohli darovat pod stromek. Ani během vrácení zboží nevyvstal na světlo žádný nečekaný problém. Pouze jsme vyplnili formulář a na balík jsme nalepili připravenou nálepku. Pro hovoří i rychlost vrácení peněz, které přišly v nejkratším možném termínu bez nutnosti jakékoliv urgence.