Michael Kors oslavil své 40. výročí v módním světě velkolepou módní přehlídkou

22.04.2021

Móda nebyla od mala jeho vášní. Chtěl se stát slavným a známým hercem a za tím si taky šel. Postupem času mu ale došlo, že mnohem víc, než se učit scénáře, ho bavilo nakupovat a kombinovat různé kousky oblečení. A tak se rozhodl, že zkusí svůj koníček zpeněžit. Začal chodit na univerzitu Fashion Institute of Technology v New Yorku, kde vystudoval módní návrhářství.

Michael Kors svou historicky první dámskou kolekci představil v roce 1981, ta byla určena pro několik úspěšných módních domů a sklidila až nečekaný úspěch. Během chvíle se kompletně vyprodala. To Michaela ještě víc utvrdilo v tom, že je na správné cestě. Od roku 1997 spolupracoval s francouzskou značkou Céline, díky čemuž začal být známým návrhářem nejen v USA, ale také v Evropě. V roce 2003 se zcela osamostatnil a založil svou vlastní značku, která nese jeho jméno.

Michael Kors dnes nenavrhuje pouze dámské oblečení, ale také kabelky a tenisky, které miluje a nosí například Jennifer Lopez nebo Heidi Klum. Kromě toho se věnuje i mužské módě. Modely, které vytváří, jsou celosvětově oblíbené, a to zejména díky perfektním střihům, kvalitním materiálům a krásným barvám. Před pár dny tento slavný návrhář oslavil 40. výročí v módní sféře a pojal to skutečně ve velkém stylu. Rozhodl se totiž uspořádat velkolepou podívanou!

Prestižní módní přehlídka, kterou šly největší hvězdy modelingu jako například Naomi Campbell, Bella Hadid, Helena Christensen nebo Paloma Elsesser, se nesla v duchu divadla Broadway. Kors během ní představil svou nejnovější kolekci pro podzim/zimu 2021. V té dominuje podmanivá červená barva, ale také neutrální odstíny slonovinové a černé. Celá show se konala na ulici West 45th, odtud modelky zamířily do Shubert Theatre, kde poté všichni společně sledovali vystoupení Rufuse Wainwrighta – známého zpěváka a skladatele. Nezbývá než popřát mnoho dalších vydařených kolekcí!