Mercedes-Benz Prague Fashion Week SS22 se blíží. Jaký program nabídne?

16.08.2021

Milovníci módy a oděvního designu pozor: 4. září se otevřou brány Fashion Temple, ve kterém budete mít možnost v rámci společenské události Mercedes-Benz Prague Fashion Week obdivovat tvorbu českých a slovenských návrhářů a tří školních ateliérů. Na co dalšího se můžete těšit?

Kde se Mercedes-Benz Prague Fashion Week SS22 koná?

Hlavní program bude probíhat v již zmíněném Fashion Temple = Pražská tržnice v Holešovicích, a to konkrétně v halách:

  • Hala 13, Hlavní stage: otevřena od soboty 4. do pondělí 6. září
  • Hala 17, Sustainable gallery: otevřena od soboty 4. do neděle 5. září v čase od 14:00 do 20:00, volně přístupná veřejnosti.

Do 10. září pak bude v různých částech Prahy probíhat doprovodný program. Vstupenky na jednotlivé přehlídky lze zakoupit prostřednictvím portálu GoOut. Základní vstupné je 500 Kč, VIP vstupenka přijde na 12 000 Kč.

CEO pražského týdne módy Lukáš Loskot k celé akci řekl: „Jsme velmi rádi, že díky podpoře městské části Praha 7 a hlavního města Prahy můžeme náš projekt realizovat právě v prostorách Pražské tržnice v Holešovicích. Prezentace jednotlivých oděvních designérů se tak stane přirozenou součástí prostoru, který v následujících dekádách projde zaslouženou revitalizací a z kterého se stane živý areál slučující kulturu, gastronomii i obchod“ .

Na jaký program se během MBPFW můžete těšit?

Mercedes-Benz Prague Fashion Week je hlavně o přehlídkách, na kterých uvidíte kolekce pro jaro/léto 2022 od českých a slovenských designérů – nových i již známých. Čekají vás například značky NANICHE by Natalie Dufková, MUSA od Katarina Filan Halasova nebo VALERY by David Nikolov. Své nové kolekce odprezentují návrháři Vanda Janda, Michael Kovacik, Dominika Kozáková, Pavol Dendis, Denisa Dovala, Zoltán Tóth, Petra Kubíková nebo duo LAFORMELA. 

Společně se také představí finalisté soutěže Preciosa Master of Crystal a vítěz Van Graaf Junior Talent Card 2021 Aleš Hnátek.

V neposlední řadě se můžete inspirovat mladými designéry ze školních ateliérů UMPRUM, Technické univerzity v Liberci a Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně.