Mercedes Benz Prague Fashion Week letos bude. Těšit se můžete na našlápnutý program

02.09.2020

Vzhledem k celosvětové koronavirové pandemii se bohužel letos množství kulturních akcí nekonalo a konat nebude. To se však netýká oblíbené módní události, kterou je Mercedes Benz Prague Fashion Week, známý také pod zkratkou MBPFW. Na co se můžete těšit?

MBPFW slučuje dvě sezóny do jedné

Vůbec poprvé Mercedes Benz Prague Fashion Week slučuje dvě své sezóny do jedné (tedy FW20 a SS21). Zároveň je to také poprvé v historii, kdy budou na této akci přítomny dvě stage ve zcela novém prostoru. Nejlepší návrháři své kousky letos představí v nádherných prostorách areálu bývalého kláštera sv. Gabriela v Holečkově ulici v Praze. Ten nese pojmenování Gabriel Loci.

Jedna přehlídková stage je pod taktovkou Mercedes-Benz, druhá nese označení Zalando stage. Zatímco na Mercedes-Benz stage si musíte koupit vstupenky, druhá zmíněná stage bude volně přístupná pro veřejnost. Zalando stage tak dává prostor tvůrcům a módním značkám, které mají jako hlavní téma kolekce udržitelnost a propojení módy s digitální vizualizací.

Kdy se MBPFW koná?

Mercedes Benz Prague Fashion Week odstartuje již tento týden v pátek, tedy 4.9.2020. O opening se postará přehlídka módní návrhářky Liběny Rochové. V průběhu módního týdne se můžete těšit celkem na 24 návrhářů a značek, kteří postupně představí své modely. MBPFW vyvrcholí v pátek 11.9.2020 speciální closing party. 

Premiéra dokumentárního filmu

V průběhu týdne módy se v rámci hlavního programu můžete těšit také na slavnostní premiéru dokumentárního filmu Christian Louboutin, boty jako umění. Film vás přenese do světa tohoto módního návrháře, seznámí vás s jeho životem a představí vám jeho přístup kreativnímu procesu. 

Jak vidíte, rozhodně se máte na co těšit. A pokud by se do té doby náhodou situace s Covid-19 zhoršila, má organizátor připravenou i venkovní variantu.