Mango uvedlo kolekci spodního prádla pro ženy po mastektomii

29.04.2021

Tohle se skutečně povedlo! Španělská značka Mango využila své síly na módním trhu a vytvořila něco krásného pro ženy, které bohužel musely podstoupit mastektomii, tedy odstranění prsu. Speciální kolekce obsahuje podprsenky, spodní prádlo a plavky právě pro ženy, které se této operaci podrobily a následně odmítly prodělat rekonstrukci prsu. Všechny kousky jsou odborně navrženy tak, aby vyhovovaly tělům po mastektomii.

Kolekce vznikla v reakci na výzvu neziskové organizace Teta & Teta, která se zaměřuje na práva žen a na normalizaci mastektomizovaných těl. K dostání jsou pohodlné podprsenky pro každodenní nošení, ale zároveň i sexy krajkové, díky kterým se ženy budou cítit opět svůdné. Všechny produkty jsou za velmi příznivé ceny a v různých velikostech od S do XXXL.

Podprsenky mají vždy jen jeden košíček, který je možné dle potřeby přepínat. To samé platí i u plavek, což je pro ženy po mastektomii úžasné. Nebudou se tak muset cítit nepohodlně a prádlo jim krásně sedne. Podle průzkumů každý rok přijde kvůli mastektomii o prso 14 080 žen. Ty pak mají problém nakoupit v klasických obchodech se spodním prádlem kousky, jež by jim padly. Ředitel designu Mango Justi Ruano k celé kolekci řekl: „Naši zákazníci jsou naší prioritou. Je pro nás důležité naslouchat jim, nabízet řešení a přizpůsobovat se jejich potřebám.“

zdroj fotografií: Mango