Louis Vuitton jako nejoblíbenější módní značka. Jaké další se v žebříčku umístily?

20.01.2021

Módní značky hýbou světem dnes a denně. Některé zazáří jen na malou chvíli, jiné drží po celou dobu své existence tempo s dobou a těší se velké oblibě prakticky neustále. Server money.co.uk dal dohromady žebříček nejčastěji vyhledávaných značek na Googlu za poslední rok v jednotlivých zemích a zjistil, jak to s tou oblíbeností vlastně je.

První místo patří jednoznačně značce Louis Vuitton, která je bezpochyby nejpopulárnější a nejluxusnější značkou na trhu módy. Své prvenství obhájila ve 47 zemích světa! Založena byla již v roce 1854 a nese jméno po svém zakladateli. Známá je především díky originálnímu monogramu LV, který najdete na všech produktech firmy. Kabelky, brašny, zavazadla a boty Louis Vuitton si oblíbily i takové hvězdy jako Audrey Hepburn, Charlie Chaplin, Billie Eilish nebo Madonna.

Ptáte se, kdo je dál? Hned v závěsu se umístila značku Gucci, která se stala nejvyhledávanější ve 13 zemích světa. Založení této společnosti se datuje do roku 1920 a mezi nejznámější kousky této značky patří především kabelky a boty, které jsou skutečně velmi stylové.

Třetí místo zabrala francouzská značka Chanel, kterou v roce 1909 založila známá módní ikona Coco Chanel. I dnes ženy doslova zbožňují její kostýmy a jedinečné parfémy. Své o tom věděla i taková celebrita jako byla Marilyn Monroe.

Čtvrté místo patří kultovní značce Calvin Klein, jejíž ikonické spodní prádlo zná snad opravdu každý. Kromě toho nabízí také plavky, trička, mikiny a samozřejmě džíny.

Pátou pozici obsadila značka Rolex. Navzdory tomu, že se dnes jedná o předního švýcarského výrobce hodinek, byla tato společnost původně založena v Londýně, a to v roce 1905. Od té doby tvoří jedny z nejžádanějších hodinek na světě.

Dále se umístily značky jako Coach, Tory Burch, Loewe, Valentino, Fendi, Fila, Michael Kors, Prada, Balenciaga nebo Ray-Ban.

Zdroj: money.co.uk