Legendární návrhář Tommy Hilfiger dnes slaví 70 let. Znáte jeho život?

24.03.2021

Značka Tommy Hilfiger je už mnoho let vnímána jako celosvětově úspěšná a řadí se mezi ty luxusnější. Její zakladatel – návrhář Tommy Hilfiger – dnes slaví kulaté sedmdesáté narozeniny. Připomeňme si při této příležitosti, jaká vlastně byla jeho cesta na vrchol.

Tommy Hilfiger již jako malý chlapec moc dobře věděl, že jeho kroky budou směřovat právě do módního průmyslu. Jako teenager dojížděl z rodného města Elmira až do New Yorku, kam si jezdil kupovat zvonové džíny, které byly zrovna v kurzu. Aby jim dodal na jedinečnosti, začal si je upravovat kompletně podle sebe. To se zalíbilo jeho přátelům, a tak jim začal své vylepšené džíny prodávat.

Následně se ve svém životě rozhodl posunout dál. Proto si v roce 1971 v Elmiře otevřel vlastní butik s názvem People’s Place, kam sice chodilo velké množství lidí, většina však spíše za zábavou, protože se tam konaly diskotéky a různé soutěže. Tím pádem mu obchod po finanční stránce příliš nevynášel. Po sedmi letech tak Tommy úplně zbankrotoval a ocitl se na dně. Nehodlal to ale vzdát!

 

V roce 1985 už měl návrhář poměrně slušný kapitál, který dostal od svých dobrých přátel. Tentokrát už měl promyšlenější plán. Vytvořil svou historicky první pánskou kolekci oblečení pod vlastní značkou Tommy Hilfiger. A tentokrát to vyšlo! Lidé si jeho výtvory zamilovali. Za čímž stojí i kvalitní reklamní strategie, díky které se mu podařilo spojit se slavnými osobnostmi, jako je Britney Spears, Snoop Dogg nebo Lenny Kravitz. V následujících letech přibylo i dámské oblečení, doplňky a parfémy a ze značky se stala ikona amerického stylu!

Od té doby tvořil jednu kolekci za druhou, sklízel úspěchy, a dnes je jedním z nejbohatších světových návrhářů. Ani v soukromém životě však nezahálel, v letech 1980–2000 byl ženatý se Susan Cirona, s níž má čtyři krásné děti. S tou se ale po dvaceti letech rozvedl, a nyní žije po boku své stávající manželky, módní návrhářky – Dee Ocleppo, se kterou má jednoho syna. Slavný sedmdesátník tak nejspíš oslaví narozeniny v rodinném kruhu.