#layering & summer?

15.07.2017
Většina z vás si asi říká, že vrstvení toho s létem moc společného nemá... jenomže opak je pravdou! V dnešním článku bych vám tak ráda předvedla že slova „vrstvení" a „léto"se k sobě mohou nejen hodit, ale mohou tvořit dokonce perfektní dvojku... kdy jindy totiž zažíváme takové teplotní rozdíly, že ráno i v lehké bundičce občas drkotáme zuby a odpoledne se naopak vaříme i v nejlehčích šatech? :)

„Pravidla"  vrstvení jsou stále stejná a je tak úplně jedno, jestli pomocí něj vytváříte outfit na podzim nebo již zmíněný letní :). Hlavní kouzlo spočívá v materiálech, protože mi určitě dáte za pravdu, že například sexy flitrované šaty budou asi stěží vypadat hezky s těžkým vlněným svetrem - i kdyby ladily tón v tónu podle nejnovějších trendů :)...
Dalším důležitým bodem, co se vrstvení týká, je pak dodržování siluety, jednoduše řečeno - když si na sebe dáme šaty ve střihu „beztvarého pytle" a na ně přehodíme oversize svetřík... výsledný efekt bude překvapivě stále stejný - beztvarý... nemastný... neslaný... a to určitě není náš záměr, že ano? :) Když si naopak na bodycon šaty vezmete třeba bomber, který rozhodně není kouskem, který by nějakým způsobem dokázal zvýraznit naše přednosti, outfit má jiskru a na první pohled unisexový kousek tak v outfitu najednou působí víc sexy než cokoli jiného!
Co se vrstvení týká, je nejoblíbenější barvou jednoznačně černá, protože její kombinovatelnost je zkrátka nekonečná... jenomže se určitě shodneme na tom, že černá není zrovna letní barvou. Temné barvy máme většinou spojeny s chladným obdobím a navíc se černá k létu nehodí ani z praktického hlediska - přitahuje sluníčko víc než je třeba a pokud tak v celočerném outfitu vyrazíte třeba do horkého města, určitě alespoň jednou svého výběru zalitujete! Ale jelikož všechno má své výjimky, jinak tomu není ani u černé barvy v kombinaci s létem... když totiž sáhnete po vhodném materiálu, je rázem úplně jedno, jakou barvu daný kousek má. Sám o sobě je totiž natolik vzdušný, že jej neovlivní ani barva... skvělým příkladem je třeba hedvábí - na čemkoliv! Hedvábné šaty nebo třeba tunika vás sice vyjdou trochu dráž než jiné materiály, ale rozhodně se jedná o investici, které nebudete litovat. Hedvábí je totiž nejen luxusní záležistí, ale především praktickým materiálem na léto, protože od chvíle, co jsem poprvé oblékla své hedvábné šaty já, bych už nejraději jiné ani nenosila! :)
A poslední typ na vrstvení? Snažte se držet jedné barvy, do které outfit kombinujete, případně zůstaňte alespoň v rámci jedné palety barev. „All-white" a podobné outfity jsou hitem snad permanentně a vždy na vás dokáží strhnout pozornost! Ale  to není jejich jediné plus... nejenže se vám jednotlivé kousky ze stejné barené palety budou lépe a jednodušeji kombinovat, zároveň si totiž ušetříte spoustu místa třeba i při balení na dovolenou. Není totiž nad to, když otevřete kufr se svými pár nejmilejšími letními kousky a všechny spolu dokonale ladí :))...

Tak co? Bude se letos vrstvení týkat také vás? :))