K obouvání už se nemusíte ohýbat. Nike představil speciální samonazouvací tenisky

03.02.2021

Výrobci neustále přicházejí s novými nápady. Americká značka Nike se přitom nyní rozhodla představit speciální samonazouvací tenisky. Obujete je jednoduše ve stoje, aniž byste se k chodidlům museli zbytečně ohýbat. Jak to funguje?

Obuv najdete pod označením Nike Go Flyease 

Nike Go Flyease jsou úplně první tenisky, které jsou takzvaně hands-free. To znamená, že k jejich obutí prakticky nepotřebujete ruce. Při obouvání do nich jen jednoduše vklouznete a boty se automaticky zacvaknou. Při vyzouvání poté stačí zatlačit na zadní část bot, čímž se opět uvolní. 

Pro koho jsou určené?

Cílem značky Nike bylo vytvořit boty pro jedince, kteří trpí sníženou mobilitou. Může se jednat například o osoby s určitým postižením, případně ženy ve vysokém stádiu těhotenství. Jejich výhod si však mohou užívat i všichni ostatní, kteří zkrátka a jednoduše touží po maximálním komfortu.

Jak navíc trefně podotkla manažerka značky Nika Sarah Reinertsenová, svoji roli při návrhu bot sehrála i současná covidová situace a potřeba mít neustále čisté ruce.

Kolik stojí?

Plánovaná cena těchto tenisek bude v přepočtu 2 600 Kč. Na první pohled vás přitom zaujmou svým barevným provedením, kterým Nike zachycuje jemné pastelové odstíny inspirované východem slunce a výraznější barvy večerního města. Co na ně říkáte?

zdroj fotek: nike.com