Jaký kožich si letos pořídit?

26.10.2017
Tak to vypadá, že pravý podzim je už oficiálně tady. Většinu dne je tma, skoro každý den prší a jen nějaký svetr nebo mikina už nestačí. Ale to neznamená, že si ten podzim a nadcházející zimu nemůžeme trošku oživit. Co třeba takovým barevným kožichem? A letos má být prý vydatná zima, takže kožich se bude hodit!

Barevný kožich

Chápu, že barevný kožich není pro každého, ale určitě stojí za to, si alespoň nějaký vyzkoušet. Mohly byste být mile překvapeny. Navíc, hezky oživí šatník a v takový tmavý propršený den rozhodně zlepší náladu. Nemusíte to vůbec nijak přehánět, zbytek oblečení stačí doladit v tmavé barvě a můžete vyrazit.

Pokud sázíte na klasiku

Pokud jsem vás o barvách nepřesvědčila a dáváte přednost staré dobré černé klasice, vůbec ničemu to nevadí. Tmavý kožich je velice elegantní záležitost a rozhodně se vám bude hodit jak na večerní skleničku s přáteli, tak třeba za kulturou do divadla. 

To stejné platí pro bílé nebo šedé kožichy, jen si musíte dávat pozor na udržování. Takový kožich se lehce zašpiní a bohužel ho jen tak do pračky hodit nemůžete. Takže doporučuji dbát zvýšené opatrnosti kudy chodíte a kam si sedáte.

Leopardí kožich

Pokud rády experimentujete, leopardí kožich je pro vás jasnou volbou. Je to rozhodně neobvyklý a výrazný typ kožichu, kterým ale nemůžete nic zkazit. Bude vypadat perfektně s baretem a koženými černými kalhotami. Tady vůbec není o čem přemýšlet!

Teddy coat

A velký hit letošní zimní sezóny je takzvaný teddy coat. Tedy medvědí kožich, ve kterém budete vypadat stylově a celou zimu přečkáte v teple a pohodlí. Může být v jakékoliv barvě, ale už podle názvu vás může napadnout, že nejpříhodnější barva je hnědá. :-)
Proto, pokud vám ještě žádný kožich ve skříni nevisí, je načase si nějaký pořídit. Je to nejlepší možnost jak v zimě vypadat dobře a zároveň ji přečkat v teple! 

A jen takové zamyšlení na závěr. Chápu, že každý na to může mít jiný názor, ale už nežijeme v době ledové, kdy by bylo nutné se zahalit do zvířecí kožešiny a kůže, abychom neumrzli. Proto se nad tím při výběru kožichu prosím zamyslete a pokud můžete, vybírejte verzi faux - tedy umělou. V dnešní době už stěží rozeznáme pravou kožešinu od umělé, a proto mě nenapadá jediný důvod, proč něco takového stále podporovat...