Jak zkrotit mikiny s kapucí

12.04.2017
Mikiny s kapucí byly dlouhou dobu symbolem pouličních gangů, rebelů a nezkrotných puberťáků. I přesto je má ve skříni většina z nás, protože patří k nejoblíbenějším volnočasovým kouskům. Ale málokdo si troufne zakomponovat takovou mikinu do seriózního outfitu. Díky módním návrhářům se letos dočkáme změny! Tzv. hoodies budou hlavním prvkem šatníků dobře oblékaných mužů. Myslíte, že do ležérních outfitů nemůžou pasovat?... pak čtěte pozorně dál ;).

Kde se vzaly?

Tyto mikiny měli oblékat šampioni!... no, ne tak úplně doslova :). Jejich vznik je datován do 30. let 20. století a zásluhu si připisuje společnost produkující sportovní oblečení - Champion Products. A jak asi spávně tušíte, jejich hlavním posláním bylo udržet profesionální sportovce, hlavně atlety, v suchu a teple i když venku padaly trakaře. Ale tak se zalíbily široké veřejnosti, že je přebrali skejťáci, snowboarďácí, hiphopeři i nezkrotní teenageři, až se nakonec vyhouply až na přehlídková mola.

Jak zapojit hoodie poprvé: SOUČÁST VRSTVENÍ

Mikina je skvělým kouskem pro vrstvení. Obzvláště teď na jaře, kdy si s námi počasí rádo hraje. Ráno zima taková, že si drkotáním málem vyrazíte zuby, odpoledne zase horko k padnutí. Proto si oblečte mikinu! Zahřeje vás, lehce se obléká i sundává. Aby byl výsledný outfit perfektní, přehoďte mikinu přes obyčejné tričko s kulatým výstřihem, přidejte kabát či bundu, džíny, tenisky a je to!

Jak zapojit hoodie podruhé: SOUČÁST SPORTOVNÍHO LOOKU

Dávno odzvonilo těžkým volným oversized mikinám. Látky jsou teď mnohem lehčí a jemnější, střihy ostřejší, zato mnohem čistší. Díky tomu se už nemusíte bát, že budete v mikině s kapucí vypadat jako student, který si zapomněl převléct svůj úbor do tělocviku.

Jak zapojit hoodie potřetí: POD KOŽENOU BUNDU

Tato kombinace je léty osvědčená ;). Je trendy už několik sezon a svůj úspěch každou další sezonu opakuje. Základem je černá kožená bunda a tmavé, nejlépe černé či indigo džíny. S barvou mikiny můžete experimentovat. Celkový vzhled dolaďte nejlépe koženým nebo semišovým párem bot.

Jak zapojit hoodie počtvrté: S LEŽÉRNÍ ELEGANCÍ

Máte rádi kombinaci smart casual stylů? Potom vás bude bavit mix mikiny s kapucí, košile a smart kalhot. Tento styling může působit trochu neobvykle... ale odvážnému štěstí přeje! :) Navíc podle módních znalců je považován za jistotu. Zvolte mikinu v neutrálních barvách, chino kalhoty a jednobarevnou košili. Pokud si troufáte, můžete vyzkoušet i vzorovanou košili - s pruhy nebo kostkami... tady by ale hra se vzory měla skončit, protože všeho moc škodí.

Další mikiny s kapucí, které stojí za vidění