Jak vypadá správně padnoucí sportovní podprsenka pro plnější tvary?

09.04.2021

Všechny ženy s bujným poprsím řeší před sportem jednu věc: aby pro ně běh, sprint nebo jiné aerobní cvičení nebylo utrpením. A k tomu potřebují pořádnou sportovní podprsenku, která je podrží za každé situace. Přečtěte si, jak by měla vypadat, jak je to s vrstvením podprsenek a jaká barva je nejvhodnější.

Správná velikost je základ

I v případě sportovní podprsenky platí pravidlo, že správná velikost je klíčová. Spousta žen si kvůli potřebě většího košíčku kupuje podprsenky s větším objemem, což je chyba. Pokud se pyšníte bujným dekoltem a sehnat správnou podprsenku je pro vás ještě trochu oříšek, zajděte do specializovaného obchodu, kde vás změří a řeknou vám vaši skutečnou velikost. 

Tip: Pamatujte, že každá značka může mít jiné číslování, a tak pokud hledáte podprsenku přes internet, podívejte se na instrukce, jak se správně změřit, přímo na konkrétních stránkách. 

Podprsenka na jemnou jógu, nebo intenzivní běh?

Sportovních podprsenek existuje spousta, a to v několika různých střizích. Proto si před koupí ujasněte, na jaký typ sportu podprsenku potřebujete. Pokud preferujete klidnější a uvolňující sporty, sáhněte po podprsenkách, které vám poskytnou nízkou či střední podporu. Pokud ovšem trénujete na maraton nebo děláte jiný aerobní sport, kde je potřeba vysoká podpora, musí být podprsenka bytelná a vydržet i tu nejintenzivnější zátěž.

Tip: Na jógu či pilates jsou ideální variantou podprsenky Pura Vida. Jsou vyrobeny z funkčního materiálu a mají krásný barevný design, ve kterém budete naprosto šik. 

Vyznejte se ve značení sportovních podprsenek:

  • Nízká podpora (jóga, pilates, cvičení na podložce) – tenká podprsenka z jemnějšího materiálu, často mívá úzká ramínka a je vhodná spíše pro menší poprsí.
  • Střední podpora (posilovna, bosu aj.) – vyztužená podprsenka z pevnějšího materiálu.
  • Vysoká podpora (běh, box a aerobní cvičení) – podprsenka z pevného materiálu, s širokými ramínky, případně vyztuženými kosticemi, vhodná pro velká ňadra.

Pevná a široká ramínka nesmí chybět

Ať už hledáte podprsenku na běžné nošení, nebo na sport, v případě bujnějšího poprsí jsou základem pevná a široká ramínka, která dokážou velká ňadra skutečně podržet. Ramínka by také měla být podložená a příjemná, aby nedocházelo k nepříjemnému tření a otlakům. 

Tip: Překřížená ramínka zajistí, že bude podprsenka dobře přiléhat a pevně držet. U klasických rovných ramínek zase můžete upravovat jejich délku, proto buď zvolte podprsenku, která nabízí obě varianty, nebo si podprsenku s pevnými ramínky nejprve vyzkoušejte a ujistěte se, že vám daná velikost skutečně dobře sedí. 

Oblékání přes hlavu zajišťuje menší fixaci

Abyste podprsenku bez problémů oblékla přes hlavu, musí být flexibilní, a tudíž i méně pevná. Pokud tedy potřebujete sportovní podprsenku poskytující vysokou podporu, zvolte variantu s háčky. Tyto podprsenky mívají pevný spodní lem, který je pro kvalitní fixaci velkých prsou nezbytný.

Tip: Při zapínání byste si měly vystačit s prvními háčky. Pokud podprsenka povolí, budete tak mít při případném utahování prostor.

Nebojte se barev

A to i v případě, že při sportu nemáte potřebu honit parádu. Nejenže vám barvy dodají elán a optimismus, ale jsou i praktické. Bílá barva se na sportovní podprsenku nehodí, jelikož má kvůli potu tendenci žloutnout. Sáhnout můžete samozřejmě i po klasické černé, kterou nic nezkazíte.

Pod tričko stačí jedna kvalitní podprsenka

Některé ženy nosí pod sportovní podprsenkou druhou podprsenku s kosticemi, aby zajistily ňadrům větší oporu. To není dobře. Klasické podprsenky se na sport příliš nehodí a vrstvení není řešením. Navíc existují funkční podprsenky s kosticemi, a pokud na sebe navrstvíte dvoje kostice, můžou vám způsobit otlaky. Jestliže tedy máte potřebu obléknout si dvě vrstvy, pak to znamená jediné: máte špatnou podprsenku, která se na daný sport (případně pro vaše prsa) nehodí.

Ve vašem šatníku by kromě sportovní podprsenky neměla chybět ani elegantní braletka. Ano, i v případě, že jste majitelkou bujnějšího poprsí! Přečtěte si, co přesně braletka je a proč byste ji měla chtít.