Jak vybrat plavky pro muže, které dokonale padnou?

12.07.2019

Chystáte se vyrazit na dovolenou a váš muž pár dní před odjezdem zjistí, že nemůže najít plavky nebo se mu ty loňské záhadně o pár čísel srazily. Co teď? Pošlete ho vybírat samotného nebo mu plavky obstaráte sama? Ať tak nebo tak, nechte si poradit, jak na to.

Plavkami se to v obchodech jen hemží a zdálo by se relativně snadné nějaké vybrat. Jenže zdaleka ne všechny sluší. Pokud muži záleží na tom, jak vypadá a nevezme si na sebe jen tak něco, měl by se při výběru řídit především podle své výšky a tělesné konstituce. Vždy je ale potřeba, aby nikde nedřely a byly ušity z elastického a rychleschnoucího materiálu.

Jak vybrat plavky pro muže ve správné velikosti?

  • Důležitá je aktuální velikost prádla, kterou muž zrovna nosí.
  • Plavky nemají nikde tlačit nebo se zařezávat do kůže.
  • Mezi muži jsou oblíbené plavky s kratší či delší nohavičkou. Obvykle preferují možnost utažení v pase na tkaničky.
  • Módní trendy se pomalu vrací ke slipovým střihům, ale u nás se tento trend zatím (a možná naštěstí) neprosazuje.

Vhodné pánské plavky podle typu postavy

Rozhodně není jedno, jakou má muž postavu. Naopak, je to rozhodující, protože ne každé postavě sluší volné šortky a stejně ne všem sluší slipový střih.

1. Vysoká a atletická postava

Muž s vysokou a atletickou postavou si může gratulovat. Jemu sedí v podstatě všechno a teď už jen stačí vybrat správnou velikost a barvu podle svého přání. Opálená pleť si zaslouží světlé plavky, kde opravdu vynikne. Světlejší pokožka vypadá lépe v tmavších barvách.

2. Vysoká a spíše hubená postava

Na vysoké a hodně hubené postavě mnohem lépe vyniknou plavky, které opticky nějaké to kilo přidají. Ideální jsou v tomto případě plavecké šortky nad kolena. Uberou na výšce, a když vyberte nějaké pestrobarevné, tak přidají i na šířce. A to je přesně ten efekt, který potřebujete. Vyhýbejte se pytlovitým a neforemným střihům, pokud nechcete vypadat ještě hubenější. A pozor i na extrémně světlé nebo tmavé barvy, pokud máte bledou pokožku. Volte raději zlatý střed.

3. Vysoká, silnější postava

Muži, kteří jsou vysocí s větší postavou (chlapi jako hora), potřebují dlouhé koupací šortky v tmavých barvách. Lépe se hodí jednobarevné se zajímavým pasem. Pokud chcete vzorované, volte vertikální pruhy. Rozhodně se nehodí upnuté boxerky nebo dokonce slipy.

4. Malá a vypracovaná postava

Menší muži s vypracovanou postavou potřebují plavky, které je opticky zvýší. První volbou by měly být upnutější plavky (boxerky, slipy). Přidají opticky do výšky, zdůrazní svaly a ostatní přednosti. Zoufat si ale nemusí ani zarytí milovníci volných plavek. Vždy ale musí volit krátkou délku. Vysportovaná postava snese jakékoliv barevné provedení.

5. Malá a hubená postava

Malý a hubený muž může bez obav sáhnout po plavkách s nohavičkou (boxerky). Vhodné jsou i úzké šortky. Zapomeňte na nápadné a velké vzory, které vaši malou postavu hodně zvýrazní. Drobnější vzor tolik nevadí.

6. Malá a silnější postava

Pokud muž vlastní malou a zároveň zavalitější postavu, měl by se dívat po plavkách, které opticky zvýší i ztenčí. Hodí se plavky s vyšším pasem. Neměly by být příliš volné, ale ani upnuté, ani příliš dlouhé a ani úplně krátké. Zkrátka zlatá střední cesta. Skvěle padnout by mohly volnější plavky boxerky. Nejlépe sedí jednobarevné, ale ani opticky zeštíhlující vzor není krok vedle.

Už víte, jaké plavky se nejlépe hodí pro vás? Pak není na co čekat a začněte vybírat, než budou ty nejlepší kousky pryč.