Jak vybrat dámské plavky pro velká prsa? Vsaďte na vhodný střih a barvu

05.05.2021

Je pro vás každé jaro obdobím nočních můr z nadcházejícího léta a s ním spojené plavkové sezóny? Lámete si hlavu nad tím, jaké vybrat plavky pro vaše velká prsa? Stydíte se kvůli většímu poprsí chodit na koupaliště? Tentokrát bude vše jinak – vybrali jsme pro vás jednodílné a dvoudílné plavky pro velká prsa, ve kterých si užijete bezstarostné léto.

Dámské plavky pro velká prsa: vhodný střih je základ

Velká prsa jsou snem mnoha žen, jejich majitelky však často trápí bolesti zad, problémy s výběrem oblečení a v neposlední řadě i nepříjemný pocit, že jsou prsa až příliš rozměrná. Největší problém nastává v létě, kdy se odhalujeme více – pro spoustu žen je toto období doslova utrpení. Každý problém má však řešení! Vybíráte-li dámské plavky pro velká prsa, zaměřte se na kvalitní a pevné materiály, vyhněte se výraznému řasení v oblasti prsou a nevybírejte si zavazování za krk.

Chcete-li se opalovat, ale na plavky bez ramínek si netroufáte, volte odepínací ramínka.
A jaké plavky se tedy hodí pro velká prsa? Abychom vám ušetřili práci s hledáním, vybrali jsme pro vás jednodílné a dvoudílné modely plavek, ze kterých si určitě vyberete.

Jednodílné plavky pro velká prsa

Jednodílné plavky zakryjí řadu nedokonalostí a dobře drží, čímž jsou ideální pro ty, které se během léta rády věnují vodním sportům. Navíc, díky tomu, že jednodílné plavky jsou znovu v módě, můžete vybírat ze spousty druhů a být decentně sexy. Při nákupu se zaměřte na jednoduché barvy a velikost vzoru. Platí totiž jednoduché pravidlo: čím větší vzor, tím víc pozornosti přitáhne.

Široká ramínka a menší výstřih

Stejně jako u podprsenek jsou i u plavek vhodnější široká ramínka, která neškrtí. Decentní menší výstřih se hodí pro dámy, které chtějí prsa co nejvíce schovat.

Naše tipy: Lena II Naturana, Bali Volin, Audra Avalingerie, Zebra II Naturana, Padru Blancheporte

Široká ramínka a vyztužené košíčky

Pokud chcete o něco odhalenější výstřih, jsou skvělou volbou plavky s podprsenkovými košíčky, které udrží vaše poprsí na svém místě, případně ho pozvednou.

Naše tipy: Orbit Green Madora, Bali I Gaia, Sarah Etna, Lucite Isabel Mora, Paola Avalingerie

Plavky se sukénkou či nohavičkami

Plavky se sukénkou nebo nohavičkami jsou skvělým řešením pro ženy, které nejen že nechtějí upozorňovat na poprsí, ale chtějí zakrýt i jiné nedostatky, jako jsou třeba větší boky, stehna nebo pozadí. Opět se vyplatí vybírat spíše neutrální barvy, které opticky zeštíhlují.

Naše tipy: Blancheporte, Laconi, Blancheporte, Blancheporte

Sportovní plavky

Sportovní plavky jsou vhodné pro všechny, kteří se během dovolené aktivně věnují vodním sportům a potřebují spolehlivé a kvalitní plavky, které udrží i větší prsa. Jejich předností je zejména pohodlí.

Naše tipy: Kayla Gwinner, Nike, Winner

Tričkové sportovní plavky

Plavky až ke krku s dlouhými nebo krátkými rukávy jsou ideální na surf nebo na jiné na pohyb náročné vodní sporty. Pomohou vám celkově zakrýt váš hrudník a zabrání nechtěnému spálení dekoltu.

Naše tipy: Trendyol

Dvoudílné plavky pro velká prsa

I když máte velká prsa, nemusíte se vzdávat dvoudílných plavek. Někteří výrobci naštěstí umožňují vybrat si zvlášť horní díl plavek pro velká prsa a zvlášť spodní díl v jiné velikosti, což je výhodné pro ty, které nemají souměrnou postavu.

Tankiny

Tankiny jsou praktickým kouskem pro ženy, které chtějí kromě poprsí zakrýt i další části těla a zároveň mít možnost se opalovat. Tento typ plavek velmi lichotí postavě, a navíc je velmi šik.

Naše tipy: Blancheporte, Blancheporte Lula, Etno Black Sassa, Ivon I Avalingerie, Goa Go Volin

Crop top plavky ke krku

Crop top plavky ke krku nemusí vyhovovat každé ženě – prsa se totiž díky pevnému plavkovému materiálu tak trochu „splácnou”. Pokud ale chcete vaše poprsí udělat co nejvíce neviditelné, budou pro vás naprosto ideální.

Naše tipy: Trendyol, Relleciga, Hana Lorin, Roxy

Plavky braletky

Braletkové plavky se širším pruhem látky pod prsy, nebo přes ně jsou vhodné pro ty, které se nebojí ukazovat výstřih a zároveň chtějí mít jistotu, že plavky sedí pevně na místě.

Naše tipy: Maaji Bralette, Lace Bralette, Contrast Bralette, Calvin Klein, O'Neill

Široká ramínka a vyztužené košíčky

Stejně jako u jednodílných, tak i u dvoudílných plavek pro velká prsa, jsou vyztužené košíčky nebo kostice a široká ramínka klasikou, která nikdy nezklame.

Naše tipy: Pour Moi, Self, Christina, Self, Twiggy

Poslední tip na závěr – oblečení na pláž

Nejsou-li vám u vody příjemné pohledy ostatních, pořiďte si oblečení na pláž. Zvolte buď lehounké šaty, klidně z průsvitných materiálů, ve kterých se nebudete potit a zároveň se budete cítit oblečená. Druhou možností je pareo, které lze vázat na různé způsoby buď jako sukni, nebo šaty.