Jak si vybrat dámské sportovní plavky?

05.08.2019

Letní dny jsou nerozlučně spojeny s časem stráveným u vody. A čas strávený ve vodě je samozřejmě nedílně spjatý s plavkami. Pokud se u vody cítíte jako ryba ve vodě a vnímáte plavání nejen jako rekreaci, ale jako sport, přijdou vám vhod sportovní plavky, které jsou typické svým materiálem i střihem. Jak vybrat ty pravé? Poradíme vám.

Zajímavosti o plavkách

Dvoudílný model plavek byl poprvé představen v roce 1946, nesetkal se však s velkým nadšením ze strany konzervativní společnosti a v mnoho státech byl zakázaný. Bikiny proslavila až v roce 1957 filmová hvězda Brigitte Bardot ve filmu A Bůh stvořil ženu. Dvoudílné plavky však nejsou ani zdaleka výmyslem 20. století. Ve dvoudílných plavkách se ženy koupaly již v antickém Řecku. Plavky a svět technologií? Na trh vstoupily takzvané iKini, tedy plavky vyrobené ze solárních panelů s USB vstupem, které dokáží nabít telefon i notebook.

Čím jsou sportovní plavky specifické?

Dámské sportovní plavky jsou k dostání většinou v jednodílném provedení, vzhledem k praktičnosti a pohodlí. Jsou navrženy tak, aby byly upnuté na těle a snižovaly odpor vody a zároveň nabízely dostatečnou pohyblivost. Sportovní plavky jsou vyrobeny z kvalitních materiálů, jež slibují odolnost proti chloru. Materiál také rychle schne, drží tvar a zachovává si své barvy. Mezi nejčastěji používané materiály patří nylon, elastan, polyester a polybutylen.

Velikost plavek

Jak poznat, že jste vybraly správnou velikost plavek? Sportovní plavky musí perfektně sedět, nesmí nikde táhnout a také se nesmí nikde krčit a plandat. Jednoduše by se měly stát vaší druhou kůží.

Typy sportovních plavek

Na trhu jsou k dostání jednodílné i dvojdílné sportovní plavky. Jsou charakteristické sportovním střihem a absencí zdobení, jako jsou kamínky či volány. Některé plavky mají mezi lopatkami spojená ramínka. Tento střih zabraňuje tomu, aby ramínka při plavání sklouzla dolů a zvyšuje komfort při sportu. Sáhnout můžete i po dvoudílných plavkách s úzkými nebo širokými ramínky. Mezi jejich přednosti patří skutečnost, že zajišťují lepší podporu prsou než jednodílné plavky, ale nevýhodou je menší komfort při plavání.

Jakou barvu zvolit?

I ve sportovních plavkách se chce každá žena cítit skvěle. Jakou barvu zvolit, aby vám plavky co nejvíce lichotily? Světlým typům sluší hnědobéžová barva, modrá, zlatá a lahvově zelená. Studeným typům sedne většina modrých odstínů, chladně fialová, tmavě zelená a kakaová. Krok vedle ale neuděláte s černými plavkami, které zeštíhlují postavu.

Věděli jste, že při plavání zapojujete všechny hlavní svalové partie? Objevte sportovní plavky, které vám dokonale sednou a spojte relaxaci s péčí o své zdraví a krásu těla.