Jak nosit šaty bez ramínek elegantně a s vkusem?

01.08.2019

Elegantní šaty bez ramínek se hodí na promenádu po červeném koberci i na večírek u přátel. Odhalte nahá ramena a ukažte krásu své šíje. Rafinovaný střih vás může malinko znepokojovat, protože ne každá žena se v nich cítí sebejistě, ale neměla byste se tím nechat odradit. Přečtěte si naše praktické tipy, jak nosit šaty bez ramínek a oblékejte je se vším sebevědomím, které v sobě máte.

Ať už máte snědou pleť jako čokoládová kráska nebo spíš připomíná ledovou královnu, nemusíte se stydět odhalit jí světu. Šaty bez ramínek jsou trendy a vy můžete ukázat, že víte, co se nosí. Nebo jste přesvědčená o tom, že je nemůžete nosit? Tak zkuste ramínka či rukávy zamaskovat.

Do šatů jedině s krásnou pokožkou

Když chcete odhalovat kůži, měla byste se o ní dostatečně starat, abyste se měla čím chlubit. Dopřejte svým rukám, ramenům i krku láskyplnou péči. Aplikujte peeling, používejte vhodný hydratační krém a pravidelně promazávejte. Pokožka se vám odvděčí jemností a zdravím.

Nezapomeňte na podporu

Šaty bez ramínek nemají tak podpůrnou funkci jako ty s ramínky. Která žena by ale tužila po tom, aby si po celý večer nenápadně popotahovala šaty nebo jí vypadlo přesně to, co nechce. Vyhněte se selhání vaší garderoby a zkuste šaty se strukturovaným korzetem, který mnohem lépe drží tvar. Zkusit můžete i podprsenku bez ramínek nebo s těmi průhlednými, pokud pro vás představa, že půjdete úplně bez, není přijatelná.

Skvrny od deodorantu se nenosí

Šaty bez ramínek hodně odhalují. Právě proto je ženy tolik milují. Abyste ovšem mohly být v klidu, nezapomeňte na pořádný deodorant, který vás ochrání před potem a nepříjemným zápachem a zároveň nenadělá skvrny na oblečení. Protože pokud existuje něco, co dokáže i ten nejlepší vzhled narušit, je to právě tohle.

Oboustranná páska jako vaše záchrana

Jestliže chcete mít úplnou jistotu, že po celý večer šaty zůstanou, kde mají, zkuste oboustrannou pásku (módní páska). S ní připevněte výstřih tam, kde má držet a pak se vydejte bez obav protančit třeba celou noc.

Šaty bez ramínek před koupí otestujte

Nekupujte takříkajíc zajíce v pytli a než šaty u pokladny zaplatíte, pořádně je otestujte. V převlékací kabince si přirozeně stoupněte, ať víte, jak vám sednou. Pak zvedněte ruce na hlavu a předkloňte se. Zůstalo vše na svém místě? Super. Máte na sobě ten správný kousek.

Vyberte správný styl šatů

Ať už jsou vaše tělesné proporce ideální nebo ne, nemusíte se šatů bez ramínek zříkat. Jen je musíte přizpůsobit svému stylu. Dávejte pozor na jejich délku. Pro nízké dívky se hodí krátké, vysokým perfektně padnou dlouhé šaty bez ramínek. K šatům potřebujete správné šperky a doplňky. Skvěle vypadají velké náušnice. Umí opticky prodloužit krk. Koktejlové šaty si zaslouží malou kabelku, šaty bez ramínek k běžnému nošení si vystačí s nějakou klasičtější s většími rozměry.

Boty vyberte raději na tenkém podpatku. Zdůrazníte svou eleganci a půvab. Když ještě zvolíte vhodnou ozdobu, jako je bolerko či pláštěnka, stane se z vás dokonalá dáma. Skryjete své nedostatky a zvýrazníte přednosti. A tak to má být.