Jak nakupovat módu levněji?

08.04.2020

Móda tvoří obvykle podstatnou část našich výdajů. Přitom existují způsoby jak za stejně hezkou věc můžete zaplatit méně, prohlédněte si naše tipy, jak ušetřit při nákupu módy.

Slevové kupony a cashback

Pokud si už vyberete co a kde chcete zakoupit, můžete získat navíc slevu díky kuponům, které stačí u objednávky zadat nebo cashbacku. Cashback je služba díky které získáte několik procent z nákupu zpět, na bankovní účet. Slevové kupony a cashback do obchodů s módou můžete získat například na stránce Kuponer.cz

Katalog se slevami

Móda je vysokoobrátkové zboží a více než u čehokoliv jiného záleží na aktuálním kurzu. Pokud se tedy nějaký druh zboží na jednu sezónu nevyprodá, nabízí jej obchodníci ve slevových akcích. Stejně tak při různých příležitostech, kdy chce prodejce podpořit odbyt, nabídne svým zákazníkům slevovou akci na vybranou kolekci zboží.

Nabídky těch nejlepších slev shromažďují rovněž různé katalogy a inspirátory, například zde, na Modio.cz najdete seznam těch nejlepších opravdových slev. Všichni známe triky obchodníků například na Black Friday, kdy je běžnou praxí uměle zvyšovat ceny zboží, aby pak mohly být následně v den akce nabízeny se slevou v desítkách procent. Tato praxe však je běžná spíše u elektroniky a u dalšího zboží s nízkou marží, slevy nabízené obchodníky s módou mohou být díky vyšší marži reálné.

Second hand

Second handy, nebo lidově sekáče, se staly součástí našich životů a v dnešní době je najdete téměř na každém rohu. Najdete second handy, kde si koupíte skvělý kousek, který třeba ani nebyl nošený za pár desítek korun, a stejně tak můžete narazit na drahý second hand, kde si třeba za několik set až tisíc korun můžete pořídit značkové luxusní kousky oblečení z druhé ruky. V dnešní době se téměř vše přesouvá na internet a second handy nejsou rozhodně výjimkou, najdete spoustu internetových stránek nabízejících zboží z druhé ruky a stejně tak najdete i komunitní stránky, kde členové vyměňují spolu navzájem nošené věci. Za nákupem v second handu tedy již nemusíte vyrážet do městských ulic!

Lidová tvořivost

Na internetu existuje řada tržišť, kde si můžete některé výrobky zakoupit přímo od dalších lidí, kteří je vlastnoručně vytvořili. Pravda, většinou při tomto způsobu nákupu módy neušetříte mnoho, ale může vás hřát pocit, že jste si pořídili kvalitní, ručně šitý, výrobek a třeba díky tomu ještě něco málo ušetřili.

Levná a stylová móda

Stylová móda nemusí být vždy drahá, existují i způsoby jak si hezké a slušivé věci pořídit za rozumné peníze. Některé značky se na tento druh zboží přímo zaměřují, může to být všem známé H&M, Gate nebo téměř ikonický Primark, který se již v polovině tohoto roku chystá na náš trh. V Primarku najdete zboží navržené podle aktuálních módních trendů, které je však díky velkému prodejnímu objemu levné a přesto poměrně kvalitně ušité.

Způsobů jak nakoupit stylovou módu levněji je mnoho, obvykle stačí pouze hledat a výsledky se brzy dostaví...