Jak na vánoční nehty? Tipy pro dokonalou sváteční manikúru

02.12.2022

Chodíte-li do nehtového studia, manikérka vám jistě poradí, jaké jsou trendy gelové nehty pro letošní Vánoce. Na základě vašeho vkusu vám také pomůže vybrat vhodné ozdoby či šablony pro nail art nebo doporučí jednobarevné nehty v módních odstínech. Další možností je klasický vánoční lak na na nehty z drogerie nebo dlouhotrvající gelový lak pro domácí použití. Aplikuje se velmi snadno, jen budete potřebovat speciální UV lampu pro dokonalé vytvrzení.

Vánoční nehty 2022

Každá dobrá manikérka by měla mít přehled o aktuálních trendech a novinkách. Letos na Vánoce vám tedy možná bude nabízet nadčasové nehty se zimní tématikou, ne jen ty vyloženě sváteční. Mezi hlavní barvy sezóny se díky tomu řadí bílá, šedá a béžová, ale také zelená v nejrůznějších odstínech včetně smaragdové. Už několik let také převládají spíše kratší a rovnější nehty, zatímco extra dlouhé a špičaté jsou na ústupu. Letošní zima to jen potvrzuje.

A jak si nalakovat nehty, když vám nezbývá čas ani rozpočet na návštěvu salonu? Nemějte obavy, jednoduché vánoční nehty zvládnete i doma. Velmi efektní jsou například laky se třpytkami. Jen pozor na to, že se hůře odlakovávají. Budete tedy potřebovat opravdu kvalitní odlakovač a velkou dávku trpělivosti. Praktičtější je tedy klasická zlatá a stříbrná. Obě barvy navíc pěkně ladí s červenou, kterou samozřejmě můžete použít i samostatně. Zapomenout nesmíme ani na typickou červeno-zelenou kombinaci. Se všemi těmito odstíny letos uspějete.

Magická kombinace fialové a bílé

Vsaďte na kontrast bílých sněhových vloček s fialovým podkladem a na různé struktury laku. Takové nehty působí opravdu kouzelně až magicky a na období adventu i Vánoc se hodí naprosto skvěle. Troufnete si na ně?

Vánoční nehty 2022
zdroj: Pinterest

Nude s jemným třpytem

Moderní francouzská manikúra je velmi decentní, a tedy ideální pro každou příležitost. Vánoce rozhodně nejsou výjimkou. Jen doporučujeme přidat drobné stříbrné hvězdičky, bílé sněhové vločky nebo klidně oboje.

Vánoční nehty 2022
zdroj: Pinterest

Barvami Vánoc jsou zelená i zlatá

Zelená nejde dohromady jen s červenou. Nenápadný průhledný lak krásně doplní tmavě zelené špičky, které na prsteníčku střídá zlaté zdobení. Pěkně navíc vynikne i kontrast matného laku s metalickými třpytkami.

Vánoční nehty 2022
zdroj: Pinterest

Vánoční inspirace pro krátké nehty

Čím kratší, tím výraznější? Ano, v zásadě to platí. Právě na kratších nehtech si tedy můžete vyhrát s kombinací barev a různých motivů, ale i matu, lesku a třpytu. Klidně si každý nehet nalakujte jinak. Záleží jen na tom, kolik máte oblíbených barev, jaký máte na vánoční nehty rozpočet a případně i na vaší šikovnosti, pokud si manikúru děláte doma.

Vánoční nehty 2022
zdroj: Pinterest

Červená klasika

Občas zkoušíme experimenty, ale potom se zase rády vracíme k oblíbené klasice, mezi kterou patří vánoční červené nehty. Působí elegantně, žensky a sexy. A pokud je doplníme nail artem v podobě dárku nebo sněhových vloček, budou mít ten pravý sváteční nádech.

Vánoční nehty 2022
zdroj: Pinterest

Kolik odstínů má červená?

Spoustu a věřte, že o Vánocích k sobě všechny dokonale ladí. A pozor, povolena je i kombinace s růžovou, kterou můžete oživit ještě některým z populárních vánočních motivů. Budou to jemné vločky, tradiční větvičky nebo hraví sobi?

Vánoční nehty 2022
zdroj: Pinterest

Sladká růžová a Santova hůlka

I vánoční nehty mohou být k nakousnutí. Stačí zvolit růžovou s moderním motivem lízátka – Santovy hůlky. Jsou poměrně výrazné, a tak je ocení hlavně milovnice extravagance. Slušet ale budou i hravým minimalistkám, které k nim obléknou monochromatické outfity v neutrálních tónech.

Vánoční nehty 2022
zdroj: Pinterest

Paní Santa Clausová :)

Jedním z trendů je červeno-bílá kombinace ve všech podobách, která vypadá skvěle hlavně na dlouhých nehtech do špičky. Za takovou manikúru by se nemusela stydět ani ta největší fanynka Santa Clause. Budete to letos právě vy?

Vánoční nehty 2022
zdroj: Pinterest

Mrazivě bílá a stříbrná

Bílé vánoční nehty by možná vypadaly nudně, ale ve spojení se stříbrnou to určitě nehrozí. Naopak, jsou až mrazivě krásné. Určitě v nich budete za královnu Štědrého večera i silvestrovské noci. Tak proč je nevyzkoušet právě teď.

Vánoční nehty 2022
zdroj: Pinterest

Netradiční modrá

Máte ráda modrou barvu? Žádný problém. Jen byste jí měla dodat slavnostní vánoční nádech, nejlépe pomocí třpytek. Stačí třeba na jednom nehtu nebo na špičkách, ostatní nehty mohou zůstat matné.

Vánoční nehty 2022
zdroj: Pinterest

Luxusní metalické tóny

Nemůžete se rozhodnout mezi zlatou a měděnou? Zkuste kombinaci obou barev zjemněnou bílými tóny. Na Vánoce jsou tyto odstíny jako dělané, protože působí slavnostně a zároveň luxusně. Vašim nehtům tedy budou slušet nejen u stromečku, ale i na vánočních večírcích. A třeba v nich stihnete i lednový ples.

Vánoční nehty 2022
zdroj: Pinterest

S vánočním stromečkem

Těšíte se na zdobení vánočního stromečku? Vyhrát si s ním můžete minimálně dvakrát. Nejprve v reálu a pak na nehtech nebo klidně i naopak. Podle toho, jestli preferujete vánoční gelové nehty, které vydrží až čtyři týdny, nebo používáte jen laky z drogerie.

Vánoční nehty 2022
zdroj: Pinterest

Elegantní hnědá

Ani během sváteční sezóny se nemusíte vzdávat svých oblíbených neutrálních tónů. Hnědé nehty jsou skvělou variantou k nude, která by mohla být příliš výrazná. Zaujmou na první pohled, ale stále v nich zůstanete elegantní dámou.

Vánoční nehty 2022
zdroj: Pinterest

Veselí sobi

A na závěr tu máme ještě tip na vánoční nehty se sobem. Roztomilí pomocníci Santa Clause se nejčastěji kreslí na bílý nebo béžový podklad, aby krásně vynikli. Ostatní nehty můžete nalakovat stejnou barvou nebo ještě lépe kontrastní červenou či některým z metalických tónů.

Vánoční nehty 2022
zdroj: Pinterest

Jako vánoční pyžamo

Fantazii se meze nekladou a už vůbec ne o Vánocích. Klidně se tedy při tvorbě slavnostní manikúry nechte inspirovat vaším novým vánočním pyžamem a vsaďte na károvaný vzor. Může s ním ozdobit jen jeden nehet a na ostatních vytvořit třeba svislé nebo vodorovné pruhy.

Vánoční nehty 2022
zdroj: Pinterest