HUGO BOSS: Německá značka, která je synonymem luxusu

12.08.2019

Milujete svět módy? Pak vám jistě neuniklo oblečení světoznámé německé značky HUGO BOSS. Zajímá vás, jaká je historie tohoto německého výrobce pánské a dámské módy a parfémů a chcete se o značce dozvědět něco více? Pak čtěte dál.

Historie značky

Vznik značky je spojený s rokem 1923, kdy Hugo F. Boss založil krejčovskou dílnu v Metzingenu v Německu. Nepříznivá finanční situace v Německu však v roce 1930 přivedla firmu až k bankrotu. Hugo Boss se posléze stal členem nacistické strany a začal vyrábět stranické uniformy z kvalitních látek. Během války značka vyráběla uniformy pro příslušníky SA a HJ a také pro důstojníky Wehrmachtu a ostatních složek včetně SS.

Hugo Ferdinand Boss

Hugo Ferdinand Boss se narodil 8. července 1885 v Metzingenu a byl nejmladším z pěti dětí. Od roku 1903 do roku 1905 pracoval v tkalcovně v Kostnici a v roce 1908 se stal dědicem rodinného obchodu v Metzingenu. V tomto roce se také oženil s Annou Katharinou Freysingerovou, s níž měl dceru. Nechvalně známá je jeho spolupráce s nacistickou stranou, do níž vstoupil v roce 1931, tedy dva roky před tím, než se Adolf Hitler dostal k moci. Po válce musel Hugo Boss zaplatit vysokou pokutu za podporování zločineckého režimu. V roce 1948 zemřel ve věku 63 let na zánět zubů a dásní.

Doba po válce

Později se firma začala zabývat výrobou uniforem a oblečení pro okupační vojska a Červený kříž a pustila se také do výroby civilního oblečení, zejména pánských obleků. V 90. letech se potomci Huga Bosse dostali do soudní pře, jež se týkala válečných zajatců, které značka Hugo Boss za 2. světové války využívala k nucené práci. Vedení společnosti se nakonec rozhodlo odškodnit všechny nuceně nasazené dělníky.
V současnosti je oblečení této značky vyhledávané pro svou vysokou kvalitu látek a německý smysl pro preciznost. Výrobní místa značky se nacházejí v mnoha zemích, mezi něž patří například Turecko, Polsko, Itálie, Spojené státy americké a Německo.

HUGO BOSS a čísla

Značka HUGO BOSS v současnosti působí ve více než 110 zemích světa a provozuje více než 6 100 prodejních míst. Počet zaměstnanců této značky překračuje 14 700. A tržby? V roce 2018 dosáhly 2,7 miliardy euro.

První vůně HUGO BOSS

Značka HUGO BOSS není spojena jen s kvalitním oblečením, ale také se světem vůní. První vůně HUGO BOSS spatřila světlo světa v 90. letech minulého století a v současnosti se značka pyšní bohatou nabídkou omamných vůní pro muže i ženy.

Řady značky HUGO BOSS

Chcete se dokonale orientovat v oblečení HUGO BOSS? Pak se seznamte s pěti řadami této značky.

  • Boss Black: Elegantní pánské a dámské oblečení pro společenské příležitosti.
  • Boss Orange: Móda určená pro volný čas.
  • Boss Green: Oblečení pro muže, které je ležérní a sportovní a je určeno především na golf.
  • Boss Selection: Designové a exkluzivní výrobky pro muže.
  • Hugo by HUGO BOSS: Řada oblečení a doplňků určená speciálně pro mladé lidi.

Zajímavost: HUGO BOSS myslí i na selfie

Je nesporným faktem, že značka HUGO BOSS reaguje na nejmodernější trendy. To dokazuje také kolekce oblečení s logem naopak, která je stvořená pro zrcadlová selfie. Díky tomu, že je nápis napsán zprava do leva, v okamžiku, kdy budete před zrcadlem fotit selfie, logo bude na fotografii napsáno správně.
Máte doma nějaký kousek HUGO BOSS? Jaký? Jedná se o oblečení nebo o vůni?