Holínky jsou stále v kurzu. Které letos zvolíte vy?

03.03.2021

Holínky nejsou pouze obuv na víkendové procházky do přírody, naopak jsou vysoce módní záležitostí, kterou obouvají i celebrity na červený koberec. Které se teď nosí a s čím je kombinovat?

Odkud k nám holínky přišly

Kořeny holínek sahají až do 18. století, o jejich popularizaci se pak v 19. století zasloužil Arthur Wellesley, vévoda z Wellingtonu – odsud se vzal název „wellington boots”, který je zažitý především v anglických módních kruzích. Anglie byla také rodištěm novodobého trendu holínek – jako jedna z prvních je nosila Kate Moss na slavném rockovém festivalu v Glastonbury. Jejího příkladu se chytly další celebrity a nové „must have” milovníků módy bylo na světě.

Kdy a kam můžete nosit dámské holínky?

Vysoké nebo nízké holínky obujete především na jaře, kdy není počasí na zimní ani letní boty, během sychravého podzimu, který si můžete zpestřit pořízením barevných holínek. Nebo, stejně jako Kate Moss, na letní festivaly, kde budou stylovou pojistkou pro případ letní bouřky.

V nabídce výrobců je spousta provedení od ležérních kousků vhodných do přírody přes šněrovací holínky pro rockerky až po prudce elegantní kousky, které doladí váš městský outfit. A možná si je zamilujete natolik, že si jich pořídíte hned několik.

S čím je zkombinovat? 

Barevné holínky, které jsou aktuálně nejžhavějším hitem, se hodí k minimalistickým outfitům, s klasickými černými zase můžete popustit uzdu fantazii a hrát si s výraznějšími kousky oblečení a doplňků. 

Klasikou k holínkám jsou džíny nebo jiné kalhoty zastrčené dovnitř, pozor však na jejich střih – širší nohavice se do holínek sice nosí, tato kombinace však není vhodná pro každou postavu. Pokud si nejste jistá, sáhněte raději po úzkých kalhotách, kterými nic nezkazíte.

Holínky vypadají skvěle také k sukním a kraťasům, přes které můžete přehodit lehký delší trenčkot – ovšem opět pozor: nejlepší jsou hodně krátké délky. Sukně ke kolenům vás může nehezky zkrátit a opticky přidat na objemu.

A jaké holínky si koupit?

Naším favoritem jsou ty od Hunter – značky, která za novodobým trendem holínek stojí. V jejich široké nabídce najdete vysoké a nízké holínky, neutrální černé v lesklém a matném provedení, barevné, jež jsou momentálně nejvíc in, ležérní do přírody, šněrovací na festival nebo elegantní do města. Dále pak značka SHELOVET, která nabízí především stylově neutrální holínky nebo Tommy Hilfiger s holínkami, které hravě sladíte s elegantními outfity.