Gucci láká na levné tenisky, které si však obujete pouze virtuálně

23.03.2021

Světoznámá značka Gucci tvoří oblečení, doplňky a boty, které milují a nosí lidé po celém světě. Teď ale přišla s něčím kontroverznějším. Návrhář Alessandro Michele totiž navrhl speciální tenisky s názvem The Gucci Virtual 25. Má to však jeden zásadní háček – tenisky si budete moct zakoupit pouze virtuálně a nosit se dají pouze skrz virtuální realitu nebo sociální sítě.

Módní dům Gucci i po několika letech na trhu dokáže přijít s něčím, co lidi skutečně nadzvedne ze židle. Před pár dny oznámil spolupráci se společností Wanna, která se zaměřuje na využití rozšířené reality a vytváření 3D modelů. Nové partnerství tak dalo vzniknout modelu bot The Gucci Virtual 25, který se přenesl do virtuálního světa. Co to vlastně znamená? Tenisky si zakoupíte online a můžete je nosit v aplikacích Roblox nebo VRCHat. Velkým bonusem však je, že se jimi můžete chlubit i na sociálních sítích – boty totiž fungují i jako filtr na Instagramu. Stačí na ně kliknout a váš mobil vám je sám obuje.

Boty mají velmi nevšední design, nesou se v barvách zářivě zelené, růžové a modré. Celkově působí velmi výstředně, což bylo nejspíš také hlavním úmyslem, aby v online světě vynikly. 

Dalším velkým překvapením je cena bot. Je známo, že Gucci je poměrně nákladná značka, boty tam stojí desetitisíce korun. Tyto nové virtuální tenisky si však může dovolit každý! A to hned dvěma způsoby – přes aplikaci Gucci, kde za ně zaplatíte zhruba 250 Kč nebo přes aplikaci Wanna Kicks AR sneaker app, kde je pořídíte za necelých 200 Kč. Cena je tedy až překvapivě nízká. To je pravděpodobně kompenzace za to, že si boty nebudete moct nikdy reálně obout.